Wysłannicy Korpusu

Lider: Viktor Flamewill [Vyctor]
Miasto: Dustbowl
MG: BORYS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Do miasta zbliżał się opancerzony samochód.
-Ale melina
-Chyba nie wiesz co mówisz. Nie było cię w Hiperborei, więc nie wiesz co to melina
-Zamknijcie się obydwoje, nie wiadomo przecież jak nas przyjmą. Czemu zawsze jak już zbliżamy się do miasta to stajecie się tacy gadatliwi. Nie wiadomo przecież czy mieszkańcy nas nie zaatakują.
-A młody jesteś i głupi. I nie słuchasz najwyraźniej raportów innych. Statystycznie więcej naszych zginęło na pustkowiach w drodze do jakiegoś miasta niż w samych miastach, więc możemy czuć się spokojniej, da.
-Wciąż uważam, że to nierozważne. Sierżancie a jak pan uważa.
-Uważam że powinniście się zamknąć, wszyscy.
-Uch
-Co tam?
-Nic, nic, jestem ciekaw czy ktoś do nas wyjedzie.
-Przekonamy się wkrótce. Póki co utrzymujcie prędkość 50 km.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

I w tym momencie wszystkie światła w samochodzie siadły, a po chwili stanął silnik.

Po kilku minutach na horyzoncie pojawił się gigantyczny, stalowy pojazd. Ludzie którzy już mieli kontakty z Dustbowl mogli rozpoznac Samsona - jedną z trzech flagowych jednostek miasta. Kiedy już podjechał do ciężarówki, wysiedli z niego opancerzeni ludzie.

- Witajcie! Zakładam że nie słyszeliście wiele o naszym mieście? - powiedziała postac w białym hełmie, patrząc na samochód.
- Nie martwcie się, pomożemy wam go potem odholowac. W akumulatorze powinno zostac napięcie do odjazdu... Jaki jest cel waszej wizyty?
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-Cholera co jest?
-Skąd mam wiedzieć?
-Kto tankował samochód?
-Ja i kurwa uwierzcie mi umiem zatankować samochód.
-Mogłeś zapomnieć.
-A może Ci przywalić?
-Ja tylko zakładam taką ewentualność.
-Załóż se śluby milczenia lepiej
-Pysk! - krzyknął na podkomendnych sierżant Usamah
-Przez chwilę wydawało mi się, że jestem tu z ludźmi z Komitetu. Skąd wyście się urwali?
-Ja byłem w Ropowładnych zanim nas nie rozdupczyliście, a pochodzę z Hethelm.
-Ja też
-A ty? - spytał ostatniego
-Ja jestem z Altdorfowa
-Aha. Gdzie to?
-Krokodyle rozdupczyły.
.
.
.
-No dobra trzeba sprawdzić co z autem.
-Czekajcie ktoś jedzie.
.
.
.
-Dziękujemy za miłe przywitanie. Faktycznie słyszeliśmy tylko plotki o tym miejscu. Jestem sierżant Usamah z Korpusu Piechoty Morskiej z Kunn. Co się stało z naszym wozem? Przybyliśmy w celach handlowych. Chcielibyśmy porozmawiać z kimś zajmującym się u was tymi sprawami.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

- Z waszym autem stało się to samo, co z wszelkimi krótkofalówkami i tym podobnymi, które macie przy sobie. Witamy w Dustbowl, mieście bez prądu. - powiedział, rozkładając ręce na boki jakby pokazywał jakieś arcydzieło, po czym dodał:
- Jestem upoważniony do tego typu transakcji, tak samo jak wszyscy ludzie o mojej randze. O jaką wymianę chodzi?
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-Doprawdy? To bardzo interesujące. - odpowiedział sierżant Usamah, a gdy dowiedział się, że rozmawia z kompetentną osobą kiwnął głową na znak zgody.
-W porządku panie... przepraszam nie dosłyszałem imienia. - zrobił krótką pauzę dającą jego rozmówcy czas na przedstawienie się.
-Korpus posiada nadwyżki metalu, które chętnie wymienilibyśmy na amunicję.
[1 poziom za 1 poziom]
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

- Mówią mi Szeregowy, proszę nie pytac dlaczego. - powiedział podczas pauzy.
- Taka oferta jest dośc satysfakcjonująca. Chcecie byśmy przyjechali po surowce? Lepiej nie ryzykowac kolejnej awarii, prawda?
Spoiler
Pokaż
Nie wiem co napisac ^^
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-Znakomicie - odpowiedział Usamah - moglibyśmy co prawda stworzyć karawanę ze zwierząt, ale byłaby dużo bardziej podatna na ataki. Chciałbym jednak spytać czy wyrazilibyście zgodę na założenie w waszym mieście niewielkiej ambasady. Praktyka ta z powodzeniem sprawdza się w naszych porozumieniach z innymi miastami. Ułatwia komunikację, a wymiana informacji pozwala lepiej unikać czyhających na pustkowiach niebezpieczeństw. Oczywiście wam też proponujemy założenie podobnego urzędu u nas.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

- Nie ma problemu. Oczywiście poza komunikacją między ambasadą a waszym miastem... - powiedział Szeregowy, po czym odwrócił się.
- Dobra, poszliście już po surowce?
- Tak, wysłaliśmy kogoś.
- Dobrze.

Po chwili na horyzoncie pojawił się jeszcze większy pojazd. Cały czarny, na tyle wielki, że byłby w stanie wziąc co najmniej dwie ciężarówki, a pewnie i kilka samochodów się upcha.

- Jasna cholera, a wyraźnie ustalono że mają brac drugiego Samsona... Panie Usamah, oto Goliat. Jedna z największych jednostek Harmedigo według ostatnich danych. Powiadają że od jego zniszczenia jest trudniejsze tylko nauczenie się, jak nim jeździc... Proszę poczekac, zapakujemy pański pojazd do Goliata i możemy ruszyc do Kunn... Chyba że macie jakieś przepisy uniemożliwiające tego typu akcji, jak w Namilii?
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-Myślę, że jakoś sobie poradzimy. Może ukryjemy gdzieś blisko w górach samochód i będziemy do niego iść spacerem, albo przerzucimy się całkowicie na jazdę na wielbłądach. W każdym razie to już są tylko szczegóły. I dziękuję bardzo za ofertę podwózki. Chętnie skorzystamy i przy okazji rozprostujemy trochę kości. Ciągła jazda w samochodzie jest męcząca.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

- Prawdę mówiąc wolelibyśmy zawieśc ten samochód od razu... W każdym razie... Oto wnętrze Goliata.

Wielki pojazd, wielkie wnętrze. Ale praktycznie wykorzystane. Na dole amunicja, u góry odczepiana platforma dla personelu... Nawet dwa łóżka! I kilkanaście hamaków.

Mimo że amunicji było od chol... i trochę, to jeszcze co najmniej Pickup by się zmieścił, a co dopiero mniejszy pojazd ludzi z Kunn... W jednym miejscu na boku było widac malutkie wgniecenie, jakby odcisk na kartce papieru.

- Widzi pan to? To wgniecenie to efekt całego dnia ostrzału artyleryjskiego. A i tak nie jest to najlepszy pancerz, jakim dysponujemy... - Powiedział Szeregowy z dumą, po czym podszedł do drabinki wiodącej na poziom dla ludzi.
- To wprowadzic wasz pojazd czy nie?

W środku pachniało ołowiem wymieszanym z czymś jeszcze.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-Robi wrażenie. Kapralu wrzućcie na luz trzeba wepchnąć nasz pojazd do środka.
Sierżant Usamah sam także pomógł wprowadzić opancerzony samochód do wnętrza Goliata. W ramach nawiązywania pozytywnych relacji i chęci odwdzięczenia się wyjął z chłodnego pojemnika koniak i cztery kieliszki.
-Widzę panie Szeregowy, że macie bardzo praktyczne wnętrze. Zapewne znajdą się jakieś adekwatne naczynia prawda? Proszę się nie obawiać nie chcę nikogo upijać, tylko symbolicznie po jednym na zdrowie.
Spoiler
Pokaż
Trochę zagmatwałem ostatniego posta. Chodziło mi o to, że kiedy już powstanie w Dustbowl ambasada Korpusu to stacjonujący u Ciebie marines będą dojeżdżać na wielbłądach albo ukryją samochód za miastem i będą po prostu szli na piechotę poza zasięg działania EMP
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

- Prawdę mówiąc, to kierujący pojazdem nie powinni pic choc trochę alkoholu... Proszę mi wierzyc, to nie jest łatwa sztuka. - powiedział Szeregowy, po czym pomógł w załadunku i udał się do pokładu sterowania. Po chwili pojechali w stronę Kunn.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Usamah nie zamierzał nikogo do niczego zmuszać. Prze te kilka godzin jakie potrzebowali aby dotrzeć do Kunn postanowił zachowywać się uprzejmie wobec nowo poznanych gospodarzy z Dustbowl. Gdyby Ci mieli jakieś pytania chętnie by na nie odpowiedział.
[jeżeli nie masz już nic dodania to można chyba "dojechać" do Kunn albo spytać się MG czy podróż była bezpieczna]
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Spoiler
Pokaż
[wiem, że trochę bieda tak post pod postem, ale cytując klasyka "raz w dupę to nie khm... W każdym razie nie chce mi się znaleźć innego rozwiązania]
Po szczęśliwym dotarciu do Dustbowl wysłannicy Korpusu poprosili New Order o 6 kompletów kombinezonów przeciwradiacyjnych. W zamian za nie gotowi są przekazać kilka egzemplarzy posiadanej przez Korpus broni, chyba że gangsterzy mają inny pomysł.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

Nie było żadnego problemu. Odpowiednio oznaczone kombinezony (tym razem błękitne) zostały wydane, przyjęto kilka sztuk broni, ale chyba tylko po to by nie urazic członków korpusu. Chwilę po wyładunku metalu na odpowiednie miejsce rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego miejsca na ambasadę, w końcu wybrano jeden z niedawno opuszczonych lokali niedaleko wyjścia z miasta. Podstawy zaraz zajęli się produkcją zagrody dla wielbłądów, które to stworzenia, jak wiadomo, miały w d.... promieniowanie. Jakiś czas później ambasada była gotowa, ktoś nawet skopiował logo korpusu i przyczepił je nad drzwiami.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Przedstawiciele Korpusu byli bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. New Order było chyba pierwszym gangiem, który wyszedł z własną inicjatywą do przedstawicieli Korpusu i sam zaaranżował lokal dla nich, a nawet zagrodę dla wielbłądów. Sierżant Usamah zapewnił, że jeśli Nowy Porządek sobie tego zażyczy to Korpus przygotuje dla ich przedstawicieli adekwatne zakwaterowanie w Kunn. Nie muszą się teraz decydować. Oferta będzie wciąż aktualna.
Na ten czas wystarczyć musiał uroczysty obiad składający się z dań przyrządzonych według tradycyjnych kunnijskich przepisów, [Ogólnie chude mięso z ziołami, ostre sosy i warzywa] na który zaproszono dowództwo New Order i pana Szeregowego.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Vyctor »

Niestety Viktor był zajęty, ale kilka osób - Dannoth, Leila, Szeregowy i Rience - znaleźli czas. Przy czym uczciwie ostrzeżono ludzi z Korpusu przed tym ostatnim - Właściwie to by mu nie pozwolili, ale jednak on też ma jakąś pozycję, a jak się dowiedział o jakimś ostrym żarciu, to zagroził, że jak nie dadzą mu iśc to spali dom Dannotha. Po raz trzeci.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wysłannicy Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Obiad był uroczysty, ale nie przesadzano z ilością dań. Przedstawiciele Korpusu wiedzieli o trudnej sytuacji miasta pod względem żywności i nie chcieli stawiać żołnierzy z New Order w niezręcznej sytuacji, kiedy to oni obżerają się, a reszcie leci ślinka. Posiłek był ładnie przygotowany i smaczny(no przynajmniej marines ostre potrawy z Kunn bardzo przypadły do gustu) i składał się z kilku różnych potraw i każdy miał możliwość spróbowania czegoś nowego. Do picia podano wino oraz lokalny trunek z Kunn - nalewkę z owoców palm - kokosów. Oczywiście była także woda z cytryną dla osób stroniących od napoi wyskokowych. Sierżant Usamah wstał z kieliszkiem kokosówki w ręce.
-Za naszych przyjaciół z New Order!I za naszą wspólną, nową, lepszą przyszłość!
-Za New Order, za przyszłość! - odpowiedzieli chórem pozostali marines
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „New Order”