Budowa Murów w Assos

Władca: Marco I Iraklion [Irydus]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Irydus
Posty: 265
Rejestracja: 2013-02-16, 17:45

Budowa Murów w Assos

Post autor: Irydus »

Telius Varro studiował manuskrypty w królewskiej bibliotece. Szukał informacji z dziedzin inżynierii, dawnych projektów i opisów murów. Pomagał mu przy tym Apelles Corium, stary przyjaciel kanclerza, który z zawodu był architektem. Dostał niedawno zlecenie wybudowania murów miejskich Assos i musiał uważnie przestudiować dawne palny. Trzeba było także wyliczyć ilości materiałów potrzebnych do budowy.

- Myślę, że można wykorzystać do budowy zasoby kamienia, które posiadamy w magazynach. Kamień poddaje się łatwej obróbce i jest bardzo wytrzymały. Nie będzie problemów, aby kamieniarze obrabiali odpowiednie bloki, które połączymy potem brązowymi kołkami. Od środka wypełnimy mur ubitą ziemią. Jeśli zatrudnimy niewolników, koszty nie będą wysokie. - mówił Apelles notując swoje przemyślenia.
- Ile będziesz potrzebował kamienia, aby otoczyć całe miasto? - zapytał kanclerz. - Nie zapominaj, że potrzeba także wież i bram.
Zjadłeś wszystkie rozumy ...
Wymówkę ci zrobię:

Czemuś ani jednego nie zostawił sobie?
Awatar użytkownika
Kikszakus
Posty: 147
Rejestracja: 2013-02-18, 19:29
Tytuł: Gen. Czesław

Re: Budowa Murów w Assos

Post autor: Kikszakus »

Apelles Corium podrapał się w głowę.
-Mój przyjacielu, potrzeba będzie wiele kamieni i nie wiem czy wasze zapasy są tak spore. Zakładając iż mur byłby średniej wielkości około 30 stóp, szerokości 8 stóp, 4 wierze po 60 stóp wysokości, oraz 2 bramy. Wstępnie oszacowałbym to na około 1800 irydów kamieni.
Awatar użytkownika
Irydus
Posty: 265
Rejestracja: 2013-02-16, 17:45

Re: Budowa Murów w Assos

Post autor: Irydus »

- Myślę, że będzie potrzeba więcej wież, niż tylko cztery. No ale szczegóły dopracujemy później. Nakazałem naszemu dyplomacie dogadać się z zagranicznymi kupcami. sprowadzimy 600 irydów kamienia ze Zwiaązku Westronu i 50 irydów narzędzi z Meriel. Z pewnością wysokiej klasy narzędzia przyśpieszą budowę. - odpowiedział Kanclerz.
Zjadłeś wszystkie rozumy ...
Wymówkę ci zrobię:

Czemuś ani jednego nie zostawił sobie?
Awatar użytkownika
Kikszakus
Posty: 147
Rejestracja: 2013-02-18, 19:29
Tytuł: Gen. Czesław

Re: Budowa Murów w Assos

Post autor: Kikszakus »

-Te szacunki są zawyżone, więc myślę iż ta ilość kamieni starczy na więcej niż 4 wieże.
Awatar użytkownika
Irydus
Posty: 265
Rejestracja: 2013-02-16, 17:45

Re: Budowa Murów w Assos

Post autor: Irydus »

- Świetnie, zostawię cię tu, żebyś dokończył plany, a sam udam się zająć sprawami magazynów. - Odpowiedział kanclerz i opuścił bibliotekę.
Spoiler
Pokaż
Na razie myślę, że można ten temat sobie podarować :D chyba, że planujesz jakieś wypadki przy budowie.
Zjadłeś wszystkie rozumy ...
Wymówkę ci zrobię:

Czemuś ani jednego nie zostawił sobie?
Awatar użytkownika
Kikszakus
Posty: 147
Rejestracja: 2013-02-18, 19:29
Tytuł: Gen. Czesław

Re: Budowa Murów w Assos

Post autor: Kikszakus »

-Panie, plany skończone, kiedy możemy rozpocząć budowę?
Awatar użytkownika
Irydus
Posty: 265
Rejestracja: 2013-02-16, 17:45

Re: Budowa Murów w Assos

Post autor: Irydus »

- Jak najszybciej. Brakujące materiały wkrótce dotrą, a tymczasem będziemy pożytkować to co mamy w magazynach.
Zjadłeś wszystkie rozumy ...
Wymówkę ci zrobię:

Czemuś ani jednego nie zostawił sobie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Królestwo Tritendu”