Posłańcy z Colto

Lider: Siegfried Zarfaust [Morok]
Miasto: Arcadia
MG: BORYS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Posłańcy z Colto

Post autor: Ranjir »

Pewnego poranka do Arcadii przyjechał jeep w barwach Sefir. Gangsterzy chcieli się widzieć z Gwardzistami odpowiedzialnymi za badania i rozwój nowych technologii.
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Re: Posłańcy z Colto

Post autor: Morok »

Przybyszów sprawnie zaprowadzono przed oblicze samego Siegfrieda Zarfausta, który pod nieobecność Anny jak zwykle przyjmował posłów w swoim przestronnym gabinecie, umiejscowionym w dawnym, zabytkowym garnizonie miasta. Głównodowodzący, nonszalancko siedzący na dużej, czarnej sofie, wskazał przybyłym miejsca naprzeciw siebie, a jeden z Gwardzistów nalał im trochę wody.
- W jakiej sprawie mogę Wam pomóc, panowie? - zapytał, prostując się nieco i posyłając gangsterom czujne spojrzenie stalowoszarych oczu.
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posłańcy z Colto

Post autor: Ranjir »

- Nazywam się Santana i jestem jednym ze Zwierzchników. - Gangsterzy zajęłi wskazane miejsca. - Pan Sibouz wysłał nas z prośbą. Czy Gwardia byłaby uprzejma przebadać Sefir próbkę gazu w ramach pomocy w Sojuszu? Oczywiście jeśli gaz okazałby się przydatny Sefir nie pozostałoby dłużne. - Żołnierz sięgnął po szkalnkę z wodą. - Mamy również pewną propozycję współpracy. Ufam, że ta rozmowa pozostanie między nami. Zmuszony jestem poprosić pana by Gwardziści nas na chwilę opuścili. - Na te słowa jego podkomendni wstali i udali się ku drzwiom. - Chyba, że ufa im pan w zupełności. Zatrudniliśmy ostatnio pewnego naukowca - specjalistę najwyższej klasy w kriobanice. Niestety na chwilę obecną mamy pewne problemy z przygotowaniem odpowiedniego laboratorium. Jeśli Gwardia zgodzi się na przekazanie Sefir odpowiednich surowców gang z Colto odwdzięczy się częścią opracowanych projektów.

[Wymagane surowce to 1 poziom wody i 1 poziom materiałów budowanych.]
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Re: Posłańcy z Colto

Post autor: Morok »

Siegfried spokojnie wysłuchał słów posłańca, nie wydał jednak rozkazu wyjścia swoim podwładnym. Ufał im, a oni ufali jemu. Byli towarzyszami broni, znającymi się po imieniu... w tak niewielkiej sile jak Gwardia, nie było to zresztą nic nadzwyczajnego.
I właśnie dlatego, jak jeden mąż, strażnicy wymienili spojrzenia i ruszyli w kierunku drzwi. Ostatni wyszedł Artur Sever, posyłając jeszcze na odchodnym czujne spojrzenie Głównodowodzącemu.
- No więc... - tu Zarfaust nachylił się nad szklanym stolikiem. - Chętnie zlecę badania tego Waszego gazu. Dobrze byłoby jednak, gdybyście zamieścili też informację, skąd go macie. Co do naukowca - tu białowłosy mężczyzna uśmiechnął się zawadiacko i wstał ze swego miejsca. - Nie ma potrzeby budować kolejnego laboratorium, skoro jedno już istnieje, prawda? - zapytał, podchodząc do jednej z kotar wypełniających pomieszczenie. Gdy Siegfried jednym ruchem ręki odsunął zasłonę, oczom Santany ukazał się masyw jakiegoś budynku, wybudowanego w klasycznym stylu Arcadii, ale wyglądającego na nowy.
- To Akademia Nauk imienia świętego Nikodema. Niedawno powstała, zawiera przestrzeń i dowolne wsparcie techniczne, jakiego moglibyście potrzebować, by prowadzić badania. Zaproście swojego specjalistę tutaj, a nie będziecie musieli ponosić wydatków związanych z budowaniem nowej placówki - zaproponował Zarfaust, odwracając się i wyczekująco spoglądając mężczyźnie w oczy.
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posłańcy z Colto

Post autor: Ranjir »

- Nie ukrywam, iż jest to wygodna propozycja, ale pan Sibouz preferowałby mieć możliwość pełnego wglądu w postęp prac bez potrzeby fatygowania się przez całą pustynię. Jak przed chwilą powiedziałem problemy są tylko przejściowe i ewentualna pomoc ze strony Gwardii dałaby możliwość szybszego przystąpienia do prac. Nie jest ona niezbędna - Santana spojrzał na budynek Akademii. - Gaz jest pochodzenia wulkanicznego. Powoduje silne mdłości i omdlenie po krótkim czasie wdychania. Zastanawiamy się, czy dałoby się wykorzystać go w celach bojowych.
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Re: Posłańcy z Colto

Post autor: Morok »

Siegfried podszedł z powrotem do sofy, na której znowu się rozwalił. Słysząc o pochodzeniu tajemniczego gazu, westchnął z rozczarowaniem.
- Wulkaniczny? To pewnie po prostu jakieś stężone dwutlenki węgla czy siarki - rzekł sceptycznie. - Ale cóż, sprawdzi się - dodał, mrużąc powieki. - Co do laboratorium... wody u nas jest ilość praktycznie nieograniczona, prawda. Ale podpisaliśmy ostatnio sporo kontraktów handlowych, które mocno uszczuplą nasze rezerwy materiałów budowlanych. No i sami planujemy w najbliższym czasie kilka dużych projektów - wyjaśnił Zarfaust. - Poza tym, sam pan rozumie... wysyłanie tak dużych ilości surowców bez jakiejkolwiek gwarancji zysków dla Arcadii nie jest dobrą dla nas ofertą. Więc jeśli rzeczywiście pan Sibouz koniecznie chce dyszeć Waszemu kriobanikowi w kark przy jego pracy... chociaż wiem z doświadczenia, że to niezbyt pomaga u jajogłowych... to raczej nie jestem w stanie Wam pomóc - dodał, rozkładając ręce w geście "zrobiłem wszystko co mogłem". - Ale oczywiście oferta z Akademią będzie nadal aktualna, jeśli nie uda Wam się zorganizować miłego zakątka dla Waszego profesora - zaznaczył, podnosząc w górę jedną ze szklanek z wodą i upijając z niej kilka łyków.
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posłańcy z Colto

Post autor: Ranjir »

- Czy słowo pana Sibouz nie jest wystarczającą gwarancją? W przypadku braku efektów Sefir również nie pozostałoby dłużne, a lodowe granaty wiążące zdecydowanie są warte podjęcia pewnego ryzyka. Proszę jeszcze przemyśleć naszą ofertę. Jeśli zmieni pan zdanie prosimy o kontakt drogą radiową. W podobny sposób prosimy poinformować o wyniku analiz. Dziękuję za rozmowę i do widzenia. - Santana skinął głową Siegfriedowi i udał się ku drzwiom. Niedługo po rozmowie gangsterzy z Sefir w pełnym składzie udali się w drogę powrotną.

[Jeśli zmienisz zdanie to napisz tutaj albo PM tak do ~16]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gwardia”