Posterunek Korpusu

Lider: Nazar Sibouz [Ranjir]
Miasto: Colto
MG: BORYS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Po odparciu ataku przerośniętego owada Billy postanowił nagrodzić się wypaleniem połowy posiadanych fajek oraz paroma łykami whisky z manierki. Jego humor poprawił się jeszcze bardziej gdy zobaczył jak mili ludzie mieszkają w Colto. No może po za paroma smutasami, którzy zaczęli się do niego zbliżać. Szeregowy nie wyjmując fajki z ust podniósł obie ręce na wysokość ramion i rozpostarł dłonie na znak pokoju:
-Panowie, panowie spokojnie. Jestem tu w interesach. Zaprowadźcie mnie do kogoś kompetentnego to sobie porozmawiamy. Przydałby mi się też nieco paliwa. Mam broń na wymianę. - Jego głos był nieco przytłumiony ponieważ mówiąc zaciskał usta aby nie utracić papierosa. Swoim sposobem bycia sprawiał wrażenie miłego faceta z dobrym poczuciem humoru;
-To co chce któryś fajkę?
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Ambasada Korpusu - propozycja

Post autor: Ranjir »

Ujrzawszy wzniesione ręce obcego dwaj nadchodzący wartownicy opuścili kusze.
- Chętnie. - Jeden z żołnierzy sięgnął po papierosa. Drugi wciąż nieufnie spoglądał na przybysza. - Interesy powiadasz? Skocz zameldować Zwierzchnikowi, że mamy obcego. - Widać ten miał wyższą rangę, gdyż jego kompan po prostu się oddalił.
Po chwili nadszedł smutas wraz ze swoim przełożonym. - Zwierzchnik Tomas. Kogóż to do nas przyniosło? - Z dezaprobatą spojrzał na palącego żołnierza. Ten szybko zgasił i schował papierosa. - Jeśli chcesz handlować to pewnie się dogadamy. Chodź za mną.
Żołnierz zaprowadził obcego do jednego z porządniejszych budynków. W środku za biurkiem siedział mężczyzna w podeszłym wieku rozkoszujący się lekturą. Poza nim w pomieszczeniu było też 2 strażników.
- Co cię do nas sprowadza, dobry człowieku? - Głos miał podejrzanie miły, ale błysk w oku zdradzał, że to tylko gra.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Ambasada Korpusu - propozycja

Post autor: Mark Subintabulat »

Billy zgasił papierosa zanim wszedł do budynku. Należało przecież zachowywać się kulturalnie i nie kopcić gospodarzowi pod dachem. Zresztą i tak wypalił ich dość i teraz kręciło mu się przyjemnie w głowie.
-Reprezentuję Korpus Piechoty Morskiej z Kunn. Mamy dla was następującą ofertę: broń palna oraz części do robotów/cyborgów a także trochę nietypowych rzeczy, które umilą wam i mieszkańcom Colto życie [chodzi o towary luksusowe]. To tyle jeśli chodzi o nas. Jestem ciekaw co wy macie do zaoferowania. Dodam tylko, że nie pogardzimy częściami do pojazdów, ropą, oraz rudą metalu. Co wy na to?
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Ambasada Korpusu - propozycja

Post autor: Ranjir »

- Co za Korpus? Pierwszy raz o tym słyszę? Ale przejdźmy do interesów. - Skinął na jednego ze strażników. Ten bez słowa przystawił krzesło przybyszowi. - W ograniczonym stopniu jesteśmy skłonni handlować częściami do pojazdów. Jeśli chodzi o ropę to tej nam nie brak, lecz czarne złoto ma swoją cenę. Chętnie kupimy od was części do robotów/cyborgów i trochę broni palnej. Towary luksusowe są kuszące, lecz nie konieczne do przeżycia, aczkolwiek myślę, że i w tej kwestii osiągniemy porozumienie. Czy upoważniono Cię do zawierania szczegółowych umów?
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Ambasada Korpusu - propozycja

Post autor: Mark Subintabulat »

-Jak mówiłem stacjonujemy w Kunn i naturalnie jestem upoważniony do zawierania umów, inaczej bym nie jechał tu taki kawał drogi. I dziękuję za krzesło, ale wolę postać i rozprostować kości. Spędziłem sporo czasu obijając sobie zadek na pustkowiu. Co do rodzaju i sposobu wymiany mam następującą propozycję. Możemy załatwić wam 2 ciężarówki broni palnej oraz 2 ciężarówki części do robotów, a w zamian oczekujemy 1 ciężarówki z częściami do pojazdów i przynajmniej 5 ciężarówek z baryłkami ropy. Paliwo zużyje się dużo szybciej niż roboty, które skonstruujecie z naszych części. Jeśli chodzi o sposób dostawy to tu przydałaby się współpraca. Nie damy rady załatwić sami tego wszystkiego za jednym razem. Dobrze by było jakbyście dostarczyli ładunek przynajmniej dwóch ciężarówek do Wast City do naszego człowieka, który je od Was odbierze. Jeśli nie to moglibyśmy na upartego się i z tym jakoś uporać, ale oczekiwalibyśmy, że wyrównacie nam koszty zużycia paliwa na te konwoje dodając jeszcze kilka baryłek. Co wy na to?

----------
Edit

Przechodząc w tym konkretnym przypadku ściśle mechanicznie do do handlu z powodu zmian w systemie handlu oferuję na dzień dzisiejszy Sefirowi Broń palną [1 poziom] lub Części do robotów/cyborgów [1poziom], a w zamian pragnę otrzymać Ropę [jeden poziom].
Powyższy tekst należy potraktować jako tło fabularne.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Ambasada Korpusu - propozycja

Post autor: Ranjir »

- Lecz bez paliwa wszelkie pojazdy stają się bezużyteczne. Zwłaszcza, że o ropę trudno w tych czasach. Nasz propozycja to 2 ciężarówki ropy za 2 ciężarówki broni palnej i 2 ciężarówki części do robotów. Broń uznaję za dodatek, gdyż ta jest przydatna, ale nie niezastąpiona.

----
Moja propozycja to Ropa [jeden poziom] za Broń palną [1 poziom] i Części do robotów/cyborgów [1 poziom]. Poziom wymiany może wydawać się niekorzystny bo nie ma połówek. Kurs wymiany Ropa za broń uznaję 1:2, więc przy następnej transakcji za poziom Broni palnej byłby poziom Ropy.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu - propozycja

Post autor: Mark Subintabulat »

-Dobrze niech tak będzie. Jesteśmy skłonni przystać na takie warunki. Jednakże nie jesteśmy w stanie zapewnić transportu. Możemy dokonać wymiany w połowie drogi pomiędzy naszymi miastami w Wast City. Chciałbym także uzyskać pozwolenie na zakup nieruchomości w Colto, w której na stałe pozostawałoby kilku naszych ludzi i utrzymywało z wami kontakty. Jeśli mamy handlować w przyszłości znacząco by to ułatwiło naszą współpracę.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu - propozycja

Post autor: Ranjir »

Słowa członka Korpusu Azir skwitował uśmiechem - Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie. Zatem postanowione. - Wyciągną rękę do żołnierza Piechoty Morskiej. - Nie jestem jednak upoważniony do podejmowania decyzji odnośnie sprzedaży nieruchomości w Colto. Jednakże myślę, że nie będzie z tym problemu. Proponuję byś odpoczął w naszych kwaterach, a rano zostaniesz poinformowany o decyzji naszego przywódcy. Podobnie jeśli chodzi o szczegóły dotyczące transportu. Ufam, iż takie rozwiązanie ci odpowiada? - Starszy człowiek ponownie przeszedł do nieco protekcjonalnego tonu.
- Zaprowadzić gościa na kwaterę. - Jeden z żołnierzy stojących przy drzwiach zrobił krok w przód pokazując, że czeka na reakcję obcego. Gdy ten postanowił za nim podążyć wskazał mu miejsce na nocleg.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu - propozycja

Post autor: Mark Subintabulat »

Billy miał bardzo niespokojną noc. Śniło mu się, że jego kochanka z Wast City została zabita przez kiboli z Werrmii podczas wyścigów rydwanów zorganizowanych w Wast City. Oskarżenie o morderstwo padło jednak na Billego i był zmuszony szybko opuścić tą mieścinę. Wrócił do Kunn ale można powiedzieć, że trafił z deszczu pod rynnę. Gen. Harrison rozkazał go rozstrzelać za to, że nie dopilnował interesów z plemieniem zmutowanych wielkich jak koń os, z którymi mieli podpisać umowę handlową. Korpus miał dostarczać broń palną, a osy plastry miodu. Ostatecznie żołnierze z ambasady os w Kunn zaatakowali Billego zanim pluton egzekucyjny zebrał się na miejscu. Billy szukał wszędzie swojego quada, bo był przekonany że z nim uda mu się pozabijać wszystkich posłów z miast Ul i uciec. Niestety nie mógł go nigdzie znaleźć. Obudził się rano zlany potem. Obmył twarz i szybko udał do mężczyzn, z którymi wczoraj rozmawiał.
-Panowie raczą wybaczyć, ale jestem zmuszony wrócić do naszej umowy. W jej obecnym stanie jest niemożliwe żeby moi przełożeni ją zaakceptowali. Korpus nie ma braków ropy. Po prostu sądzimy, że dobrze byłoby mieć jej trochę na zapas. Nasza fabryka broni nie działa tak dobrze jak się spodziewaliśmy. Sądzę, że jestem zmuszony odmówić wymianie o której wczoraj dyskutowaliśmy, chyba że zgodzicie się panowie na wymianę w postaci części do robotów/cyborgów [1poziom] za ropę [1poziom]. Jeśli nie to naprawdę obawiam się, że obecnie nie będziemy w stanie się porozumieć. Być może w przyszłości uda nam się zawiązać korzystną umowę.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu - propozycja

Post autor: Ranjir »

- Byłoby nam niezmiernie przykro, gdyby posłaniec Korpusu przebył tak długą i niebezpieczną drogę na marne. Jednakże Sefir nie może zgodzić się na taką wymianę. Przemyśl to jeszcze, może jednak jesteście skłonni dodać coś do części by zwiększyć wasze zapasy ropy?
[1 poziom ropy za 1 poziom części do robotów i 1 poziom chemii/towarów luksusowych]
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu - propozycja

Post autor: Mark Subintabulat »

Billy zamyślił się na chwilę i wreszcie przemówił.
-Podróżowanie po pustkowiach to moja praca. Ma to trochę plusów. Nowe miejsca, nowi ludzie. A co do umowy. Hmm... Dobrze się targujecie to muszę przyznać. Korpus jednak także stawia swoim kontrahentom twarde warunki, a ponieważ obecnie nie mamy kłopotów z zaopatrzeniem w paliwo, jestem zmuszony zakończyć negocjacje. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się ubić dobry interes, ale póki co to czas na mnie.
Gdyby rozmówca czymś go nie zaskoczył to Billy miał zamiar się grzecznie pożegnać i ruszyć w swoją stronę.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu - propozycja

Post autor: Ranjir »

- Smuci mnie taki rozwój sytuacji, lecz niech i tak będzie. Na znak dobrej woli otrzymasz od nas pełen zbiornik paliwa. Bezpiecznej drogi. - Po tych słowach starzec nie oglądał się już więcej na żołnierza Korpusu i wrócił do swoich ksiąg.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Do Colto przybył posłaniec z Korpusu, który wręczył przedstawicielom władz kopertę z płytą. Zapisana na niej była informacja o masakrze jaka dokonała się w Kunn, gdzie w ciągu ranka śmierć poniosło około pół tysiąca ludzi, jedna trzecia mieszkańców. Głównodowodzący Sojuszu generał Harrison zwrócił się do władz Arcadii, Wast City, Colto i Hetthelm (do tych dwóch ostatnich wiadomość dotrze, gdy skończą swoje wojny). Z treści wiadomości dowiedzieć się można, że generał Ron Harrison proponuje jeszcze ściślejszą współpracę pomiędzy gangami w ramach której dzielono by się bez ograniczeń technologią i strategicznymi informacjami, prowadzono by współpracę i pomoc ekonomiczną, a przede wszystkim militarną.
HARMEGIDDO ALLIANCE
Generał proponuje powołanie specjalnego organu, w skład którego wchodziłby jeden przedstawiciel każdego gangu. Zadaniem tego organu byłoby stworzenie oddziałów zdolnych do prowadzenia skutecznej walki z karaluchami, które są największym dotychczas poznanym ludzkości niebezpieczeństwem [w tym momencie na ekranie komputera pojawiły się zdjęcia i nagrania sporządzone po ataku na Kunn oraz po ataku karalucha na oddział VIRGO]. Na pustkowiach znajduje się jednak wiele innych przerażających bestii [tu pojawia się materiał o potworze, który zniszczył Tauris zabijając w jednej chwili kilka tysięcy ludzi]. Wrogiem nie są jedynie mutanty ale także sami ludzie. Anarchiści, którzy zrujnowali Nano City a następnie skierowali swe destruktywne działania na Hetthelm. Jeżeli ludzie w Harmegiddo mają przetrwać muszą się zjednoczyć i przestać skupiać się na prywacie a pomóc w realizacji wspólnego celu, który jest w interesie wszystkich. Stworzone zostanie wspólne dowództwo, a nowo powstała armia będzie służyć tylko jemu, a nie poszczególnemu gangowi. Zapewni to równowagę sił i pewność, że siła ta nie będzie wykorzystywana do samolubnych działań. Przymierze nie może jednak opierać się na strachu. Należy dokładnie przeanalizować obecną sytuację każdej ze społeczności zamieszkującej tą krainę i stworzyć wspólny dla wszystkich trzon uniwersalnych wartości, które wyklarować się mogą jedynie z ludzi prawych i cnotliwych. Generał Harrison prosi przywódców gangów o poważne zastanowienie się nad tym. Proponuje także zorganizować zebranie, które odbędzie się w Wast City, o ile jego władze się zgodzą, gdzie zostanie przedstawiony projekt traktatu konstytuującego Przymierze. W prace nad jego treścią włączeni będą przedstawiciele wszystkich gangów i wyrażać będzie wolę wszystkich stron. Pamiętajcie, że życie według zasady "Po nas choćby potop" nie przystoi prawdziwym mężczyznom i kobietom. Istnieje jeszcze szansa na ratunek. Nie możemy pozwolić by drugorzędne waśnie nam w tym przeszkodziły.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Spoiler
Pokaż
[Trochę późno się za to zabieram, ale lepiej teraz niż wcale]
Sierżant Calvin D. Davis, który został oddelegowany jako dowódca tutejszego przedstawicielstwa Korpusu rozciągnął się i ziewnął.
-Dobra chłopaki. Koniec tego wylegiwania się. Musimy w końcu znaleźć jakąś porządną chałupę dla nas. Namiot ma swoje plusy, ale pogoda się zaczyna psuć. Nie zamierzam zmoknąć jak pies.
-To co robimy sierżancie?
-Przejdziemy się po miasteczku i popytamy czy jest tu gdzieś jakiś opuszczony dom. Jeżeli nie to najmiemy tutejszych, żeby pomogli nam jakiś zbudować. Myślę, że za uczciwą zapłatę znajdą się jacyś chętni.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

Członkowie Korpusu dowiedzieli się, że z powodu porwania Azira nieco ciężko będzie z ogarnięciem czegoś konkretnego. Jednakże Wals okazał się całkiem ogarnięty i wysłał 2 ludzi, by ci pokazali sierżantowi Davisowi opuszczone domy. Korpus może ulokować swój posterunek w jednym z nich.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Sierżant Davis w ramach podziękowań przekazał Walsowi flaszkę wódki i razem z resztą oddziału (łącznie 4 osoby, więc szału nie ma) zaczął urządzać się w jednym z udostępnionych budynków. Zapewne część gratów trzeba będzie wyrzucić, część naprawić a część zdobyć przy okazji kolejnego transportu z Kunn, ale Davis chciał aby jego ludzie mieli coś do roboty, a zajęcie jakie im znalazł wydawało się wręcz idealne.
Spoiler
Pokaż
Sory, że mając tu ludzi nie pomogłem ci jak byłeś atakowany, ale jak to się zaczęło to miałem przerwę w grze i zanim się na nowo wciągnąłem było już praktycznie po walce
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

Wals podziękował i obiecał, ze wpadnie z czymś od siebie, kiedy już ogarną cały ten syf związany z porwaniem dowództwa.

[Spoko, przynajmniej Borys nie poszarpał Twoich ludzi ;p ]
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Katastrofa jaka dotknęła Kunn wymusiła na Korpusie podjęcie konkretnych działań. Z tego powodu sierżant Davis udał się do dowództwa Sefiru aby prosić ich o przekazanie 1 poziomu wody, gdyż w przeciwnym wypadku mieszkańcom Kunn grozi śmierć z pragnienia.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

Niestety dowództwo Sefir jest na chwilę obecną niedysponowane [innymi słowy straciłem nad nim kontrolę]. Jednakże Wals słysząc o problemach Kunn postanowił obejść Azira i sam podjął decyzję o udzieleniu pomocy sojusznikom. Zastrzegł jednak, że w najbliższym czasie Sefir również może potrzebować pomocy (najpewniej zbrojnej), a wodę traktuje jak bezterminową pożyczkę.

[Może będę się bił z tymi ninja-górnikami i przydałaby się pomoc, bo w porównaniu do nich moi żołnierze to upośledzone kukły. No i możliwe, że później zgłoszę się po poziom czegoś innego, czego będziesz miał w dostatku, a ja będę potrzebował. Dopisz sobie poziom wody.]
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Davis podziękował Walsowi za podjęcie tak ważnej dla nich decyzji w niesprzyjających dla gangu warunkach. Calvin zapewnił również, że Korpus nie będzie wymigiwał się od spełnienia swojego obowiązku i jeżeli zajdzie taka potrzeba marines ponownie staną ramię w ramię do walki z wrogami Sefiru. A skoro o wrogach mowa to sierżant spytał jak ma się odbudowa szybu współfinansowanego przez Korpusu i odgruzowanie kryjówki Moralesa.

[Niedługo powinienem zyskać jakieś surowce (wodę na pewno) to oddam, albo coś innego co będziesz potrzebował]
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

Jeszcze przez "przemową" Danika Wals uciął sobie pogawędkę z ludźmi z Korpusu. Jak się zapewne sierżant spodziewał, fortyfikacje szybu odbudowano już dość dawno. Podobnie bunkier. Niestety gruzy zgniotły wszystko co tam było.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

Sierżant Calvin poprosił o rozmowę z panem Walsem albo innym wyższym rangą członkiem Sefiru. Sytuacja przedstawiała się tak, że jeden z marines musiał czuwać nad dokumentacją i sprzętem, ale pozostała trójka była chętna do pomocy. Być może żołnierze Korpusu mogli wykonać dla Sefiru jakieś zadanie. Sierżant Calvin zadeklarował, że jest gotów poprowadzić swoich ludzi na nocny zwiad poza miasto. Chciał także podzielić się spostrzeżeniem o dziwnym zachowaniu górników. Z tego co zdołał zauważyć przybyli tu już parę dni temu, ale jak dotąd nie zaczęli procesu wydobycia. [tak przynajmniej wynika po przeczytaniu tematu "Powrót"] Jeden z marines dostał polecenie aby mieć oko na tych górników i wnioski były następujące... [napisz proszę Borys jakie było ich zachowanie podczas tych paru dni].
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Borys »

Generalnie sami górnicy nie zachowywali się jakoś szczególnie dziwnie. Robili to, co im kazano, rozmawiali z ludźmi, pracowali. Sam proces wydobycia jeszcze się nie zaczął, ale górnicy sporo terenu już przekopali. Prowadzili też dziwne plany, na które niektórzy, doświadczeni w pracach przy wydobyciu, mieszkańcy Colto pukali się w głowy. Zasadniczo inżynierowie nie chcieli o tym rozmawiać.
Najdziwniejsze było zachowanie Danika, Nazara i Azira. Dwaj ostatni gaśli w oczach i z dnia na dzień coraz bardziej milczeli, Danik z kolei zachowywał się coraz bardziej bezczelnie, co nikomu nie umknęło.
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

Wals pojawił w Posterunku Korpusu rano, niedługo po tym jak sprawdził co nadziało się na miny. Jak obiecał przyniósł ze sobą butelkę miejscowego, kaktusowego samogonu. [są na tej pustynie kaktusy, co nie ? :D ]
- Na chwilę obecną niewiele można zrobić. Pozwolą panowie, że będę mówił otwarcie. Nie mamy pojęcia co się dzieje. Od owego porwania Nazar i Azir są jakby... odmienieni. Zgaduję, że to przez owego Danika. Nie ma opcji, by nie było go przy naszych kompanach podczas rozmów. Dość łatwo dostrzec, że pilnuje on Nazara. Stąd nasuwa się następujący wniosek: albo Sibouz wie o czymś, czego my nie wiemy, albo Danik kontroluje go w jakiś sposób. - Wals zamyślił się na chwilę. - Mam pewien pomysł, lecz będzie on ryzykowny i zrozumiem, jeśli panowie się nie zgodzą. Może porwą panowie Danika? Oczywiście wszystko będzie odpowiednio przygotowane.Tak, aby nikt z nas nie ucierpiał. - Mężczyzna ponownie zamilkł. - Widzę dwie dalsze możliwości: albo jeden z panów zostaje w Colto i ląduje w naszym "areszcie" w celu "przesłuchania", albo wszyscy panowie udają się z jeńcem w bezpieczne miejsce. Wschodni szyb wydaje mi się najlepszą opcją. Tam mogliby panowie wycisnąć z niego jakieś informacje. A my dowiedzielibyśmy się, czy Danik rzeczywiście kontroluje Nazara. Niestety, jeśli mamy rację, może okazać się, że ów mężczyzna będzie próbował wpłynąć na panów wolną wolę.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-Wie pan panie Wals, czasami mam wrażenie, że człowiek nie ma do końca wolnej woli i całe jego życie wydaje się być czymś w rodzaju dobrze zaplanowanej układanki, którą powoli odkrywamy, ale nie mamy wpływu na jej kształt - powiedział sierżant Calvin. Po chwili jednak zorientował się, że nie jest to najlepszy moment na dzielenie się filozofią życia i powrócił do konkretów:
-Nie ma sprawy panie Wals. Podejmiemy się tego. Zabezpieczę naszą dokumentację i najważniejsze rzeczy w naszym sejfie. Mam nadzieję, że dopilnuje pan aby nic się mu nie stało. Gdyby coś się nam stało proszę przekazać go naszemu dowództwu. Jestem także zdania, że nie ma sensu aby ktoś z nas zostawał tutaj w roli jeńca. Zrobimy to wszyscy. Wschodni Szyb wydaje się być faktycznie niezłym pomysłem. Dostaniem jakieś pismo dla tamtejszej załogi Sefiru, które uwierzytelniłoby nasze działania? Ogólnie całe przygotowania i opracowanie planu zostawiam panu. My tylko bezbłędnie go wykonamy - powiedział uśmiechając się.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

Wals również się uśmiechnął. Po raz pierwszy od kiedy "wrócili" porwani. - Nie tylko sejf, ale i cały posterunek. Zapieczętujemy go na potrzeby "śledztwa". Co do samej akcji: jutrzejsza noc. Opcje są dwie: albo wyprowadzę Danika z budynku na małą rozmowę i spacer, albo będziecie musieli wyrwać go z jego siedziby. W pierwszym wypadku nie obawiajcie się dać mi przez łeb. - Po raz wtóry mężczyzna uśmiechną się. Tyle, ze tym razem nieco kwaśno. - W obydwu przypadkach naszych żołnierzy obawiać się nie musicie. Jeśli będą strzelali, to tylko ślepakami. Niestety za górników ręczyć nie mogę. - Gangster zawiesił głos starając się uformować w głowie bardziej szczegółowy plan...

[Borys, napisz gdzie Danik nocuje: ze swoimi górnikami, czy z Nazarem w siedzibie Sefir? Jeśli to drugie, to czy był na tyle bezczelny, by wbrew woli Walsa i Japera próbować wprowadzić tam jakiś "górników? Jeśli tak, to ilu, jak uzbrojonych itp. Napisz też gdzie orientacyjnie górnicy się ulokowali (północ/południe/wschód/zachód miasta.]

[Rozwinę plan gdy odpisze Borys, więc lekkie zawieszenie i Wals myyyśli.]
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Borys »

Danik zawsze nocuje w bazie Sefir z Nazarem i nikt poza nimi. Wszyscy jego ludzie są uzbrojeni. Jednak poza kilkoma oficerami/inżynierami reszta górników sprawia wrażenie typowych, najętych robotników.
Górnicy rozłożyli namioty na wschód od centrum miasta, w pobliżu wykopów.
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Mark Subintabulat »

-W takim razie postanowione. Wydaje mi się, że lepszą choć nieco bardziej niebezpieczną opcją będzie porwanie Danika bez angażowania pana albo kogokolwiek innego. Jednakże nie możemy przeprowadzić tej operacji gdy i tej nocy grozi nam atak. Na pewno wszyscy wliczając w to samego Danika będą bardzo czujni. Sądzę panie Wals, że dopóki napastnicy nie dadzą nam chwili wytchnienia będzie bardzo trudno przeprowadzić tę akcję.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Ranjir
Posty: 620
Rejestracja: 2013-05-08, 21:41

Re: Posterunek Korpusu

Post autor: Ranjir »

- Hmm, mądrze pan mówi. Cóż, a wiec zobaczymy co przyniesie noc. - Wals sięgnął po przyniesioną butelkę. - A teraz może napijemy się za owocną współpracę? Tak przeszłą, jak i przyszłą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sefir”