Dark Shooter

Lider: Vaeran Treides [Shalvan]
Miasto: Exar
MG: MERIK
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

obrazek


Sikorsky zbliżał się do Exar na swoim nowym motocyklu. Po drodze miał wątpliwą przyjemność natknąć się na przerośniętego, zmutowanego dzika, który postanowił pójść z nim na czołówkę. Cóż, głupie zwierzę leżało teraz martwe i prawdopodobnie zdążyło już przyciągnąć padlinożerców. Jeremy przestał jednak o tym myśleć jakieś 5 minut po spotkaniu. Miał bowiem ważniejsze rzeczy na głowie. Musiał sprostać misji, od której zależała jego dalsza kariera w Granii. Mężczyzna o ile nikt go nie zatrzymywał wjechał w granice miasta i zagłębił się w jej aglomerację. Jadąc ulicami rozglądał się za barem lub choćby jego namiastką - miejscem gdzie strudzony podróżny mógł się na chwilę zatrzymać i przepłukać wysuszone gardło, a przy okazji zasięgnąć języka. Wiedział co nieco o Exar z raportu Franka i Lisy oraz żołnierzy VIRGO, ale informacje były bardzo skąpe. Na początek należało dowiedzieć się jak można skontaktować się z kimś z gangu rządzącego tym miastem i to było pierwsze pytanie jakie skierował Jeremy do barmana.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

Unitate Venturum monitoruje tereny wokół Exar za pomocą radarów. Motocykl nie jest obiektem dużym, ale powinien jednak odbijać fale i zostać zauważony.
Jeśli tak się stało, Sikorsky powinien zostać zatrzymany przy wjeździe do ruin przez oddział unitów.
Na warcie stałby Brima z ~10 ludźmi, standardowo samochód z minigunem, ludzie wyposażeni w broń białą i karabiny, działo soniczne. Pytania: kim jesteś, skąd przybywasz, jaki jest twój cel w Exar.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Merik
Posty: 401
Rejestracja: 2013-03-01, 14:37

Re: Dark Shooter

Post autor: Merik »

No i rzeczywiście, motocykl odbił fale i zauważony został jakoś tak niedaleko ruin, Sikorsky został więc zatrzymany przez Unitów.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

-Pochwalony - odpowiedział na oziębłe przywitanie przybysz - nazywają mnie Dark Shooter, przybyłem z Tauris i jestem tu w sprawach biznesowych.
Na dobrą sprawę nie kłamał. Faktycznie kazał się tak nazwać jakiemuś szczylowi z Grani, który mu podpadł, rzeczywiście był w Tauris i bez żadnych wątpliwości przybył tu w interesach.
-Z kim mam okazję rozmawiać? - spytał żując cygaro.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

- Brima, Exarczyk z krwi i kości - potężny mężczyzna uśmiechnął się. - Chcesz handlować z Unitate Venturum? Poza nami nie ma za bardzo z kim. No, jest jeszcze BioTech, ale oni są samowystarczalni. - Brima spojrzał na motor. - Zbyt wielu towarów to nie przywiozłeś, co?
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

-Miło mi. I bardzo dobrze się składa, że jesteście z Unitate Ventrum, bo zgadłeś panie Brima, że właśnie do was mam interes. Faktycznie nie mam przy sobie wielu dóbr materialnych, ale najważniejsze rzeczy zawsze przechowuję tutaj - wskazał palcem w bok głowy.
-O tym BioTechu też co nieco słyszałem. Da radę się z nimi jakoś skontaktować? Oczywiście nie zamierzam nagle zmieniać partnera handlowego - uśmiechnął się w dalszym ciągu kopcąc cygaro - chciałbym spotkać się z kimś z Unitate zajmującym się kwestiami biznesowymi.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

Brima wyciągnął krótkofalówkę.
- Joanne? Mamy jakiegoś gościa, co chciałby pohandlować. Przyjechał na motorze, mówi, że posiada informacje. Nie, nie wiem czy technologiczne, czy wywiadowcze. Podrzucić ci go? Aha, dobra - schował krótkofalówkę do kieszeni. - Proszę za mną, Mroczny Strzelcze.

Odpalili pojazdy i ruszyli powoli przez ruiny. Po kilku minutach jazdy dotarli do strzeżonego obozu rozbitego wśród ruin. Przed wejściem stała już Joanne z obstawą pięciu ludzi.
- Jestem Joanne, odpowiadam za logistykę i zaopatrzenie w UV. No, to słucham, co ma pan do zaoferowania.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

obrazek

Niezła cizia - pomyślał Sikorsky - z pewnością jest w moim typie. Mężczyzna wpatrywał się w oczy Joanne, szarmancko się uśmiechając (przynajmniej tak mu się wydawało).
-Przedstawiłem się ludziom z Unitate jako Dark Shooter, ale przed tak piękną kobietą nie mogę ukrywać dłużej swego prawdziwego oblicza. Mam na imię Jeremy i chciałbym omówić z Tobą bardzo ważny interes. Usiądziemy gdzieś? Sądzę, że wyłożenie sprawy klarownie może mi trochę zająć.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

Brima spojrzał na nią pytająco, ale Joanne tylko machnęła ręką. Brima odszedł, ale zostawił jeszcze czterech ludzi. Joanne poprowadziła Jeremy'ego do ruin amfiteatru, które wciąż jednak prezentowały się dość okazale. Obecnie znajdował się tu jednak targ, z którego czuć było głównie... rybę
- O TY KARALUCHU CHĘDOŻONY JA CI DAM ZGNIŁĄ RYBĘ MI SPRZEDAWAĆ KONUSIE TY JEDEN! - dały się słyszeć krzyki
- Rybka świeża! Prosto z jeziora, godzinę temu złowiona! - reklamował kto inny.
- Suszone ryby, trzymają cały miesiąc! Suszone ryby!

Joanne poszła w nieco cichsze miejsce na szczycie amfiteatru, skąd rozciągał się ładny widoczek w dół, a i było nieco ciszej. Wskazała przybyszowi przyjemny głazik, by sobie siupnął.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

-O widzę, że handel u was kwitnie. Doskonale. Przedsiębiorczość to cnota, którą należy pielęgnować i pozwolić się jej rozwijać. A skoro o tym mowa. Mam dla Unitate Ventrum bardzo ciekawą propozycję.
Po tych słowach sięgnął powoli do kieszeni kurtki skąd wyciągnął jedno ze zdjęć Jeremiego (naukowca) i przekazał je Joannie.
-Zakładam, że znasz osobę znajdującą się na zdjęciu. Jeremy, mój imiennik, cóż za zbieg okoliczności. Być może zastanawiasz się skąd wiem kim jest ten chłopak albo co ważniejsze: skąd mam jego zdjęcie. To akurat sam chciałbym wiedzieć. Niestety wygląda tak, że albo macie wśród swoich zdrajcę albo ktoś bez większych trudności może infiltrować waszych najlepszych naukowców. No nie bądźmy tacy tajemniczy. Tym kimś jest Grania. To właśnie stamtąd bezpośrednio tu przyjechałem. Tylko nie karz swoim ludziom od razu do mnie strzelać. Jak już to sama mnie zastrzel. Śmierć z ręki tak pięknej kobiety jak ty nie jest wcale taka zła.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

Na twarzy Joanne pojawiło się zdziwienie, potem niedowierzanie. Pstryknęła palcami i jej ludzie skierowali karabiny w stronę Jeremiego.
- Nie strzelać! To bardzo niepokojące, co mówisz. Przepraszam za te karabiny, ale to środek ostrożności. Jak się pewnie domyślasz, będziemy pewnie chcieli, byś został tutaj dłużej... Na czym jednak polega twoja propozycja? I wiedz, że będziemy musieli znać więcej szczegółów. Przede wszystkim: co łączy cię z Granią, jak się tam dostałeś i jak się stamtąd wydostałeś. Kim dokładnie jesteś i skąd pochodzisz - Joanne wyjęła krótkofalówkę i złożyła raport.
- Czy dobrowolnie się rozbroisz? Zrozum, doceniamy, że przychodzisz nas ostrzec, ale absolutnie nie możemy ryzykować.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

-Zaryzykować czasem trzeba, mam nadzieję, że was do tego przekonam, ale na ten czas proszę o jakąś torbę gdzie będę mógł zdać swoje rzeczy - powiedział Sikorsky - przy motocyklu zostawiłem jedną przewidując taki obrót spraw - kontynuował mężczyzna powoli rozbrajając się i kładąc swój arsenał na kamieniu obok.
-Tylko uważajcie na tę siatkę i miecz. To cholerstwo po aktywacji jest niezwykle niebezpieczne.
Gdy proces rozbrajania niemal się skończył i sierżantowi zostały do walki już tylko jego pięści i buty z twardą podeszwą zwrócił się do Joanne.
-Nie mam nic przeciwko dłuższemu pobytowi jeżeli dotrzymasz mi towarzystwa - rzekł puszczając do niej oko. Póki co nie wyglądało na to, że odwzajemnia zainteresowanie, ale Sikorsky był pewien, że to przez szok jaki wywołały jego słowa. Kurwa ty chuju - skarcił się w myślach - przemowę przygotował na wypadek spotkania z mężczyzną. Z kobietą powinien postępować bardziej delikatnie. No cóż, przynajmniej pierwsze wrażenie zrobił nie najgorsze. Laski uwielbiają tajemniczych mężczyzn, a wzbudzenie u Joanne zainteresowania jego przeszłością udało się bez dwóch zdań.
-Dobrze hmm... od czego by tu zacząć Joanne... czekaj mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że zwracam się do Ciebie na Ty?
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

- Przedstawiłam się imieniem, nie żadnym tytułem ani nazwiskiem. Wnioski możesz wyciągnąć sam - uśmiechnęła się całkiem ładnie, ale zaraz ściągnęła usta. Zachowanie trochę służbisty, ale... Czyżby pochlebiały jej jego słowa? Ponownie wyjęła krótkofalówkę i poinformowała o broni, którą należy przechować.
- Ta broń również jest graniacka? - powiedziała, wskazując na siatkę i miecz. - Dotąd nie widzieliśmy takich egzemplarzy. Będę szczera: zapewne zlecimy Jeremy'emu, temu z twojego zdjęcia, przebadanie tego sprzętu, oczywiście przy zachowaniu najwyższej ostrożności. No, chyba że sam wiesz dokładnie, jak toto jest zbudowane i jak działa.
Gdy skończyła, pojawili się ludzie niosący dwie wyściełane skrzynie z obstawą trzech Unitów, których Jeremy rozpoznał - zatrzymali go przy wjeździe.
- Ostrożnie z tymi cackami, to nie byle sztylecik - powiedziała Joanne. Po chwili broń była załadowana do skrzyń - miecz i siatka w jednej, reszta w drugiej, mniejszej. - Motocykl przenieście do magazynu C. Broń musi zobaczyć Vaeran i podjąć ostateczną decyzję. Niech powie mi, gdzie mam ulokować naszego gościa i czy chce uczestniczyć w rozmowie - ludzie pokiwali głowami na potwierdzenie, że zrozumieli, i ruszyli w drogę. Joanne wstała.
- Tymczasem możesz zacząć swoją opowieść. Proponuję przejść się trochę, dobrze ci to zrobi po długiej jeździe przez pustynię.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

-Zgadza się obydwie zabawki pochodzą z Granii. Nie wiem dokładnie na czym polega ich działanie. W każdym razie jak już raz człowiek nauczy się z nich korzystać to potem nie jest już źle. Ci Graniacy nie grzeszą rozumem, więc nie mogli im dać do rąk bardzo skomplikowanej broni. No byłoby faktycznie nieźle gdyby Jeremy rozgryzł o co w tym chodzi. - zakończył zdanie drapiąc się po brodzie.
-Masz zupełną rację spacer z Tobą na pewno dobrze mi zrobi. Nie znam tych okolic, więc zdam się na Ciebie. Od czego by tu zacząć. O wiem. Granijczycy to straszne złamasy. Tylko dowództwo trzyma jako taki poziom. Szeregowi żołnierze to banda zastraszonych smarkaczy, choć przeszkolonych i z niezłym sprzętem. W każdym razie ducha w nich nie ma, jedynie strach. Z dowódcami wydaje się być nieco inaczej, choć nie byłem tam na tyle długo by dobrze się temu przyjrzeć. Jest to na pewno grupa niezbyt liczna, bo inaczej nie powierzaliby komuś takiemu jak ja, człowiekowi z zewnątrz misji porwania waszego Jeremiego. No co się tak patrzysz? Chociaż muszę przyznać, że oczy masz piękne i nawet zaczyna mi się to podobać.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

- Dobrze, zatem jedną sprawę mamy załatwioną. Nie znaczy to oczywiście, że wierzę we wszystko, co mi mówisz - czyżby właśnie puściła mu oko? - Wspominałeś jednak coś o propozycji. Jak dotąd żadna nie padła.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

-Tak propozycja hmm, ogólnie idea jest dosyć prosta.
Sikorsky zamilkł na chwilę i wyglądało na to, że zbiera słowa aby dobrze opisać proponowane działanie. W obecności Joanne nie chciał wyartykułować pierwszej myśli jak przyszła mu do głowy tj. "Wychujać Garanię".
-Idea polega na wychujaniu Grani - poddał się się ostatecznie Jeremy nie będąc w stanie wymyślić lepszej alternatywy i stawiając na naturalność.
-Chodzi o to, że gdyby Jeremy udał się ze mną do Grani nie dość, że miałby dostęp do zasobów na badania, o których inne miasta mogą sobie tylko pomarzyć to byłby doskonałym infiltratorem tego chorego gangu. Miałby dostęp do innych technologii, a jeżeli jest tak dobry jak wszyscy sądzą to mógłby nawet w swoich projektach dokonywać perfidnych sabotaży i niedokończonych elementów, które można by wykorzystać w przypadku gdyby Grania chciała wykorzystać jego prace przeciwko wam i... - Sikorsky zastanowił się chwilę i rozejrzał wokoło chcąc zauważyć coś podejrzanego - i nam.
Następnie wyprostował się i zasalutował dziewczynie:
-Jeremy Sikorsky, Korpus Piechoty Morskiej, Sierżant Pierwszego Plutonu zwiadowców. - powiedział spokojnie.
Następnie wrócił do swojej dawnej nonszalanckiej pozy.
-Nie powinienem był tego robić. Dowództwo miało wkrótce i tak wysłać do was oficjalną delegację, z ludźmi bardziej odpowiednimi do rozmów dyplomatycznych ode mnie. No, ale jak wspomniałem, przed tobą nie mogę ukrywać swojej prawdziwej tożsamości. Ej wiem, że dużo mówię, ale może porozmawialibyśmy o tych szczegółach w jakimś spokojnym miejscu? Może u ciebie?
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

Joanne uśmiechnęła się lekko.
- O szczegółach... - podeszła bliżej, spojrzała w górę, prosto w oczy Jeremy'ego, i pogładziła go po szorstkim policzku. - będziemy rozmawiać z Vaeranem i samym zainteresowanym. U mnie natomiast mógłbyś się ogolić... Na początek. Powiedz tylko, ile mamy czasu na decyzję.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Mark Subintabulat »

Sikorsky odwzajemnił uśmiech.
-Myślę, że czas nas zbytnio nie nagli. Tydzień, może trochę więcej. Powinienem mieć wystarczająco czasu aby się regularnie golić i nie tylko na to.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Dark Shooter

Post autor: Shalvan »

How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Unitáte Venturum”