Plany

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Liadan
Posty: 1018
Rejestracja: 2013-03-01, 18:06
Tytuł: Matka Gąska

Plany

Post autor: Liadan »

Tura I

Plan 1
Zajęcie Gór Antura (prowincja 38)

Prowincja Północna:
1)Zwiększenie produkcji rolnej w prowincji
*przygotowanie planów systemu irygacyjnego i ocena kosztów jego realizacji;
*opracowanie i upowszechnienie metody kompostowania odpadów roślinnych na nawóz - zastosowanie kompostu w produkcji rolnej;
*udoskonalenie radła i upowszechnienie nowej technologii.
2)Rozwój tkactwa poprzez wprowadzenie krosien z ruchomą ramą.

Prowincja południowa:
Skierowanie 500 robotników najemnych do wydobycia z podgórskich pasm skalnych kamienia, kamieni półszlachetnych i srebra.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Plany

Post autor: Nevrast »

Prowincja Północna:
1)Zwiększenie produkcji rolnej w prowincji
*przygotowanie planów systemu irygacyjnego i ocena kosztów jego realizacji;
*opracowanie i upowszechnienie metody kompostowania odpadów roślinnych na nawóz - zastosowanie kompostu w produkcji rolnej;
*udoskonalenie radła i upowszechnienie nowej technologii.
Zwiększenie produkcji o 30%. Na plany systemu irygacyjnego trzeba poczekać co najmniej pół roku. Zastosowanie kompostu trafiło do blisko 70% rolników.
Udoskonalenie radła odbędzie się na początku kolejnej tury.
2)Rozwój tkactwa poprzez wprowadzenie krosien z ruchomą ramą.
Sytuacja podobna jak z radłem
Prowincja południowa:
Skierowanie 500 robotników najemnych do wydobycia z podgórskich pasm skalnych kamienia, kamieni półszlachetnych i srebra.
500 robotników wydobywa surowce skalne
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Liadan
Posty: 1018
Rejestracja: 2013-03-01, 18:06
Tytuł: Matka Gąska

Re: Plany

Post autor: Liadan »

Tabelka - tura 1.


Podsumowanie tury I i plany na turę II

Zgodnie z wieloletnią tradycją, następnego dnia po zakończeniu obchodów Wielkiego Święta Równonocy Jesiennej odbyło się posiedzenie Wielkiej Rady Tronowej. Tym razem, ze względu na odbywające się rozmowy w sprawie kanału, królowa rozkazała, aby odbyło się ono w Leath.
W Sali Obrad pałacu w Leath zjawili się wszyscy przedstawiciele Małej Rady Tronowej (z wyjątkiem Wielkiego Kapłana Banena Murchacha, który obecnie przebywa jako poseł w Povyssie, a którego na posiedzeniu zastępują najwyżsi kapłani poszczególnych bogów) i zarządzający Domów (odpowiedniki naszych ministerstw) .Wezwani eksperci oczekiwali w przyległej sali.
- Jej Wysokość Królowa Muirin I, Ukochana Córka Ziemi, Słońca i Księżyca, Ziemskie wcielenie Diuny, Ta, która potrafi połączyć Troje, Matka Ludu, Serce Merielu, Pani Dwóch Prowincji, Wielki Małżonek Królewski Liam i Książę Regent Raghnall - ogłosił herold.
Królowa zajęła miejsce u szczyru stołu. Wzięła jakieś papiery od swojego sekretarza i położyła je przed sobą. Po jej prawej stronie zajął miejsce król, a książę, który miał się przysłuchiwać obradom, po lewej stronie .
- Niechaj Helra rozświetla nasze myśli i swoimi promieniami wskazuje nam właściwą drogę ku zadowoleniu Diuny i wszystkich jej dzieci, a Lumi da nam odwagę w realizacji naszych postanowień – rozpoczęła Muirin tradycyjną formułą, polecając pieczę nad obradami bogom. Następnie dała znak, by wszyscy usiedli.
-Nasze dzisiejsze spotkanie rozpoczniemy od omówienia stanu gospodarki, bo wszelkie działania są właśnie od niej uzależnione.
Prowincja Południowa (stołeczna) radzi sobie całkiem dobrze, zaopatruje w żywność pozostałe prowincje, a nawet wytwarza niewielką nadwyżkę na eksport. Oczywiście należy i tutaj zastosować wynalazki badaczy z Helturum dla podniesienia wydajności. Do jakości wyrobów naszych rzemieślników nie mam zastrzeżeń, choć należałoby nieco zwiększyć wydajność. Czy ktoś ma jakieś uwagi lub propozycje?
Och, jeszcze jedno. Nie otrzymałam raportu o ilości dotychczas pozyskanych surowców skalnych ze starej kopalni oraz oceny rentowności dalszej jej eksploatacji.

Znacznie gorzej radzi sobie Prowincja Północna. Mimo równie dobrych warunków dla rolnictwa, produkcja żywności nie pokrywa nawet własnego zapotrzebowania ludności tej prowincji. Produkcja drewna jest tu o połowę niższa niż na południu mimo znacznie większego obszaru lasów. Nie otrzymałam też planów z kosztorysem systemu irygacyjnego , co jest poważnym uchybieniem. Wydaje mi się, że pół roku jest wystarczającym czasem na wykonanie tego zadania. Wezyrze Ionhur, proszę o szczegółowe omówienie sytuacji w prowincji i propozycje jej poprawy. A może masz ze sobą plany? Bo jeśli nie, daję Ci miesiąc na ich dokończenie…

Książę Raghnall, mimo swojego bardzo młodego wieku, przyłączył do Meriel nową prowincję – Anturię. Nie można pominąć tu również zasług Wielkiego Małżonka Królewskiego Liama oraz wezyra Ardela i w późniejszej części kampanii wicekróla Seppanena.
Gospodarka Anturii działa prawidłowo, mogłoby się wydawać, że wszystko jest w porządku, ale… Jak zwykle, musi być jakieś ale: nie otrzymaliśmy raportów o likwidacji zagrożenia ze strony rebeliantów Jaakko.
Dotychczas nie posiadamy szczegółowych map Anturii, więc konieczne będzie ich opracowanie. Potrzebujemy mapy ukazującej przejścia przez góry i geologicznej.
U wylotu przesmyku Meriari książę Raghnall założył warowny obóz wojskowy. Ale jest to rozwiązanie tymczasowe, gdyż w tym miejscu konieczna jest budowa fortu. Wezwijcie Naczelnego Architekta, niech przedstawi nam swój projekt.
Awatar użytkownika
Liadan
Posty: 1018
Rejestracja: 2013-03-01, 18:06
Tytuł: Matka Gąska

Re: Plany

Post autor: Liadan »

Mistrzu Nevraście, nie wiem, czy wolno mi było to zrobić, ale, żeby wreszcie ruszyć jakoś to podsumowanie i ustalić plany na drugą turę, pozwoliłam sobie przekopiować tutaj Twoje pw.


Usuń wiadomość
Zgłoś wiadomość
Cytuj wiadomość
rada plany
Wysłano: 27 kwi 2013, o 10:44
Od: Nevrast
Do: Liadan

Sprawa rebeliantów Jakko, będzie nowym wątkiem, więc nie może być zakończona kilkoma zdaniami. Na mapy trzeba troszkę poczekać. Budowę fortu zrób jak chcesz. Sprawa systemu irygacyjnego będzie rozwiązana w tej turze. Co do starej kopalni to muszę się jeszcze zastanowić, ale będzie rentowna przez co najmniej kilkanaście tur.
Albo dam ci najlepszą cenę albo umrę próbując.

Proszę nie mówić, że mam rację, nigdy! Z góry zakładam, że mam rację. [Sierżant Keck]

Uczymy młodych palić ludzi żywcem, a nie pozwalamy napisać słowa „pierdolić” na samolotach, bo to nieprzyzwoite. [Pułkownik Walter E. Kurtz]

Dwójka pik. Trójka pik. Czwórka karo. Szóstka trefl. Ósemka pik. Żaden z nich nie jest wart nawet waleta. [Podpułkownik William „Bill” Kilgore]

Nevrast

Posty: 152
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:42
Prywatna wiadomość
Wyślij e-mail do Nevrast
WWW


W takim razie proszę o obliczenie, ile kamienia i innych materiałów pochłonie budowa fortu, tak, abyśmy w przyszłym miesiącu rozpoczęli prace.
Teraz przejdźmy do spraw armii. Generale, oddaję Ci głos.
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Plany

Post autor: Borys »

Aktualnie trwają szkolenia kadry oficerskiej, rezultaty powinny być w następnej turze. Jak sądzisz szanowny Mistrzu Gry?
Ponadto chciałbym, by w tej turze cała piechota została już ujednolicona, tak jak proponowałem wcześniej. Jeżeli zostało to uwzględnione przejdziemy do szkoleń.
Proszę też o powołanie maksymalnej liczby lekkiej kawalerii, a w następnej kolejności piechoty. Nie wiem jak z funduszami stoimy, więc nie mogę tego dokładnie określić. Po prostu niech Królowa powoła armię i powie mi, co mam do dyspozycji.
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Plany

Post autor: Nevrast »

Do budowy fortu potrzeba 6.000 kamienia, 3.000 drewna, 700 metali. Jego budowa potrwa całą turę.

Kadra oficerska pojawi się na początku następnej tury. Piechotę ujednolici się wg. wzorców Borysa.
Lekka konnica - limit 400
piechota nowego typu - limit 2000

połączenie włóczników i lekkiej piechoty w jednostkę wojownik pieszy: siła ludzka: 1, drewno: 1, żelazo: 1, borysy: 5
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tajne”