Wojsko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Wojsko

Post autor: Morok »

"Błogosławiony Pan - Opoka moja. On moje ręce zaprawia do walki, moje palce do wojny." - Księga Psalmów

Tura 1
Pierwsza rekrutacja (pamiętaj, że arkusz jest zabugowany, więc koszty liczy źle XD):
Powołuję 360 Tropicieli i 200 Widzących.
  • 200 Widzących wysyłam do twierdzy na południowym zachodzie gór w Aretii, na wypadek ataku wrogich sił z tamtego kierunku.
  • 50 Tropicieli wysyłam do planu rozprawienia się z bandytami.
  • 50 Tropicieli wysyłam do planu polowania na wilki.
  • 10 Tropicieli wysyłam, by z wysokości szczytów pilnie obserwowali górskie szlaki na zachodniej granicy państwa (z Kninyrskiem). Szlaki te są dwa (poza tym bardziej na południu, który chroni twierdza). Gdyby Kninyrsk chciał przeprowadzić przez nie swoje wojska, mają za pośrednictwem przenoszonych przez sokoły wiadomości natychmiast powiadomić władzę. Prócz tego, mają w odpowiednim momencie (gdy wojska będą przekraczać szlaki nad przepaściami) spróbować spowodować za pomocą przygotowanych wcześniej bębnów lawinę, która spadłaby na wrogie oddziały. Lawina, nawet jeśli nie zmiecie armii w przepaść, powinna przynajmniej zablokować jej dalszą drogę na wschód i dać trochę czasu na powołanie wojowników Gadahalmu.
  • 200 Tropicieli wysyłam skrycie na terytoria Protektoratu Natheela i Królestwa Leśnego Wichru. Ich zadaniem będzie w niewielkich grupkach rozstawić się w ukryciu w pobliżu szlaków na granicach z Agonią i obserwować, czy nie nadchodzi stamtąd jakieś zagrożenie (armia). W razie, gdyby nadeszło, mają za pomocą wiadomości przenoszonych przez sokoły powiadomić władzę, sami zaś powinni w ukryciu się przegrupować i czekać na dalsze rozkazy.
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Re: Wojsko

Post autor: Morok »

Tura 2
Pierwsza rekrutacja:
Powołuję 101 Tropicieli, 1200 Widzących, 1400 Obrońców, 1500 Pogromców i 500 Paladynów.
  • Zwiększam liczbę Tropicieli obserwujących szlaki na zachodzie do 30.
  • 30 Tropicieli rozmieszczam na granicy z Wielkim Księstwem Lynn. Mają wypatrywać ewentualnego ataku i natychmiast o nim donieść.
  • 100 Tropicieli ma za zadanie szybko przedostać się w okolice agoniańskiego miasta Azylum. Kilku, kilkunastu z nich powinno pod przebraniem kupca i jego towaru przedostać się do wnętrza miasta i tam w ukryciu czekać na nadejście armii. Reszta niech obserwuje okolice miasta i donosi o ewentualnych pułapkach i innych nieprzyjemnościach.
  • Pozostałych 200 Tropicieli niech przeniknie przez granice z Protektoratem Natheela i Królestwem Leśnego Wichru (gdzie wcześniej byli rozmieszczeni). Niechaj zajmą się obserwacją działań Agonii i przeniknięciem za bramy pozostałych miast - w szczególności Url-Shekku.
  • 1200 Widzących, 1400 Obrońców, 1500 Pogromców i 500 Paladynów pod sztandarami Gadahalmu maszeruje poprzez twierdzę i górski szlak na wschodzie, przez Krwawą Przełęcz, prosto w kierunku miasta Azylum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tajne”