Wydarzenia poboczne - Bolska

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 2589
Rejestracja: 2014-09-23, 19:41
Tytuł: Bóg Losowań
Has thanked: 53 times
Been thanked: 63 times

Wydarzenia poboczne - Bolska

Post autor: Gruby »



Dudd IV Wielki, przywódca Bolski zwany "Piórem", stanął na szczycie swego pałacu kultury, obserwując z oddali flotę Kumitu. Wiedział jak wielki ciąży na nim teraz obowiązek i powinność, by zapewnić bezpieczeństwo całej ludności Chonei, nie tylko mieszkańcom jego miasta, ale również innych.
- Wezwać Sasina.
Zawołał do sług. Po pół godzinie, na szczyt pałacu wdrapał się spocony sufeta Sasin, barczysty mężczyzna o twarzy skalanej intelektem i włosach przyprószonych siwizną. Jego kunsztowi ekonomicznemu nie równał się nikt inny w państwie-mieście. Dudd spojrzał na urzędnika z lekkim uśmiechem i rzekł:
- Sasinie, widzisz te statki naszych wrogów?
Sasin otarł spocone czoło swoją suknią.
- Tak, o Wielki.
- Zajmij się tym. Powierzam ci 10 statków wojskowych. Rób co słuszne, a ja się udam na spoczynek.
Po czym udał się na spoczynek.

...

- Sasinie, co się stało?
Dudda znowu będąc na szczycie pałacu kultury patrzył na morze usłane szczątkami statków. Sasin sapnął, odkaszlnął i wyjąkał:
- To... ten... no puściłem te statki wojskowe, ale potem stwierdziłem, że w sumie to może niepotrzebnie i może kiedy indziej się puści i kazałem im wracać. Ale tylko statki z przodu dostały rozkazy, a te z tyłu nie, i wpadły na siebie jak zawracały i... tak się stało no.
Dudda kiwnął głową:
- Sasinie, czy wiesz ile kosztowały te statki?
Sasin zbladł:
- 70... 70 milionów złotych monet?
- Cóż za przenikliwość, nie dziwię się, że zwą cię "Sasinem, co przejebał 70 milionów". Rzeczywiście, kosztowały one 70 milionów.
Sasin podrapał się po głowie:
- I... co teraz?
Dudda uśmiechnął się i poklepał sufetę po ramieniu:
- Nic. Każdemu zdarzają się błędy, nikt nie był winny. A może te szczątki zatarasują drogę statkom wroga do naszych granic? Nie przejmuj się nic Sasinie, albowiem należy swoim wybaczać i skrzywdzić cię nie dam. Tako rzecze Dudda Wielki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwa 4 rundy”