Podsumowanie 3 rundy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Podsumowanie 3 rundy

Post autor: Borys »

Nie ma co przedłużać!
PUNKTACJA:

1. SHALVAN - 95 punktów
2. ALEX - 82 punkty
3. MARK - 76 punktów
4. ELDAD – 72 punkty
5. MEFYOU - 67 punktów
6. KASIA - 65 punktów
7. GRUBY - 49 punktów
8. NEVRAST – 46 punktów
9. CHROMY – 34 punkty
10. JASZCZUR – 31 punktów
11. JEDEN – 29 punktów
12. ŚWIERZAK – 4 punkty

Garść uwag z mojej strony:

1. Shalvan. Co tu dużo mówić? Bardzo przemyślana kampania, uważne planowanie podbojów i pilnowanie zboża. Miał też trochę szczęścia – praktycznie nikt od początku go nie atakował. Zasłużone zwycięstwo.

2. Alex. Zabezpieczenie granic na wschodzie, a następnie pełnienie roli arbitra w konflikcie Grubego z Chromym i dbanie o równowagę sił. Udana dyplomacja z Mefyou („spójrz na moje armie, albo dasz mi czego chcę, albo sama to wezmę”) i generalnie spokój przez całą grę. Gdyby zagrała ofensywniej mogłaby wygrać.

3. Mark. Wycofanie się z konfliktu z Kasią i Grubym i skierowanie się na Jaszczura to był strzał w dziesiątkę. Bardzo dobra gra, ciężko coś zarzucić. Gdyby nie to, że musiał skierować wszystko na południe, mógłby wygrać rozgrywkę.

4. Eldad. Szybkie połknięcie Świerzaka zapewniło zastrzyk punktów i świetny start. Nie zauważyłem większych błędów, może zbytnie pokpienie sprawy zboża na początku, co przyniosło kilka minusowych punktów. Brak działań zaczepnych z Mefyou był kluczowy.

5. Mefyou. Dobrze prowadzone działania. Tak jak powyżej – neutralność z Eldadem była kluczowa. Punkty trochę stracił po ataku Alex, ale wobec wojny na południu podjął dobrą decyzję, aby się z nią porozumieć.

6. Kasia. Bardzo skuteczne i dobrze przemyślane prowadzenie działań wojennych. Ciężko powiedzieć jakby skończyła, gdyby nie atak Jaszczura, choć myślę, że rezultat byłby podobny. Mark był twardym przeciwnikiem, więc mógłby powstrzymać jej ekspansję, a tymczasem przeciwko Jaszczurowi musiała poświęcić kilka tur, aby wygnać go ze swoich granic. Wycisnęła z gry tyle, ile mogła.

7. Gruby. Był w bardzo ciężkiej sytuacji, walcząc przeciwko Markowi i Chromemu, ale się nie poddał. To się opłaciło. Z pomocą przyszli mu Alex i Jaszczur. Mark zmienił front, a Chromy musiał ograniczyć ekspansję. Trzeba jednak pamiętać, że wojna z Markiem i/lub Chromym było najbardziej opłacalną Grubemu rzeczą wobec sojuszu Kasi i Alex.

8. Nevrast. Powolne, ale skuteczne budowanie imperium zaprzepaścił w ostatniej turze, pozwalając odebrać sobie trzy prowincje i rezygnując z następnych podbojów. Trochę zlekceważył siłę rydwanów i potraktował po łebkach dyplomację. Poza tym ciężko coś zarzucić, miał trochę pecha z lokowaniem jednostek w prowincjach, w których nie okazały się potem przydatne,

9. Chromy. Dyplomatycznie rozegrał to… kiepsko. Bloku Kasia/Gruby/Alex nie było łatwo rozbić, a niezręczność w negocjacjach doprowadziła do zdrady Jaszczura, odpuszczenia przez Marka ataków na Grubego oraz wojny z Alex i Mefyou. Ostatnią turę mógł zdecydowanie lepiej rozegrać. Posiadał naprawdę silną armię, mógł postawić się Grubemu (w najgorszym wypadku miałby jedną prowincję mniej), wojna z Alex przyniosła mu tylko straty (odwrotnie by było, gdyby Gruby nie podzielił się wiedzą z astrologii), a tymczasem mógł poprosić ją o mediację w konflikcie z Grubym, która miała pełną szansę realizacji.

10. Jeden. Wojna z Mefyou mogła mieć różny przebieg, mogła być nawet zwycięska. Wszystko zaprzepaściła decyzja o rozszerzeniu wojny na Eldada. Tocząc walkę przeciwko dwóm rywalom znalazł się w ciężkim położeniu, a musiał do tego uważać na Shalvana. Bardzo dzielna obrona.

11. Jaszczur. Jaszczur ożywiał nieco grę. Zaskakiwał, ale to chyba tyle… Niepotrzebnie zaczęta wojna z Markiem (dał się nabrać na oczywisty bait Kasi), atak na Kasię w najgorszym możliwym momencie, atakowanie Nevrasta nie dość silnymi armiami i nadziewanie na kontry. Ratuje go dobre rozegranie ostatniej tury.

12. Świerzak. Szybko dostał lanie od Eldada, ale wojny wciąż nie przegrał. Mógł negocjować z Shalvanem, mógł dogadać się z atakowanym przez Jaszczura Nevrastem. Zamiast tego zrobił to, co zapowiadał, że nie będzie miało miejsca, niezależnie od wyniku - całkowicie zrezygnował.

Garść statystyk:

Najczęściej wybierane bonusy:
astrologia – Gruby (3), Jaszczur, Chromy, Mark (1)
generał – Kasia (4), Chromy, Świerzak (1)
kapłan – Nevrast (4), Jaszczur, Mark (2), Gruby, Kasia, Shalvan, Mefyou (1)
kult – Shalvan, Mark (2), Eldad, Alex (1)
liczna populacja – Eldad, Jeden (3), Nevrast (2), Jaszczur, Gruby, Chromy, Świerzak (1)
nadwyżka – Alex (2), Mefyou, Mark, Jaszczur, Jeden (1)
nobilitacja – Chromy (3), Alex, Jeden, Mefyou (1)
obróbka – Mefyou (3), Alex, Kasia, Jaszczur (3)
urodzaj – Shalvan (3), Świerzak, Eldad, Alex (1)
wieże – Świerzak (3), Gruby, Jeden, Eldad (1)

Największy zasięg terytorialny/najmniejszy:
Alex – 12 prowincji (6 tura) / 8 prowincji (1 tura)
Chromy – 9 prowincji (2 tura) / 5 prowincji (6 tura)
Eldad – 11 prowincji (2, 5 tura) / 8 prowincji (tura 0)
Gruby – 9 prowincji (6 tura) / 5 prowincji (3 tura)
Jaszczur – 9 prowincji (2, 3 tura) / 5 prowincji (5 tura)
Jeden – 8 prowincji (3 tura) / 4 prowincje (6 tura)
Kasia – 10 prowincji (2 tura) / 8 prowincji (3, 4, 5 tura)
Mark – 10 prowincji (6 tura) / 6 prowincji (2 tura)
Mefyou – 10 prowincji (6 tura) / 8 prowincji (3 tura)
Nevrast – 11 prowincji (5 tura) / 8 prowincji (1, 2, 6 tura)
Shalvan – 13 prowincji (4, 6 tura) / 8 prowincji (1 tura)
Świerzak – 8 prowincji (tura 0) / 0 prowincji (5, 6 tura)

Zdobyte prowincje:
8 - Eldad, Mark, Shalvan
6 – Gruby, Mefyou
5 – Alex, Kasia
4 – Chromy, Jaszczur, Jeden, Nevrast

Stracone prowincje:
8 – Jeden, Świerzak
7 – Chromy, Jaszczur
6 – Eldad, Mark
5 – Gruby
4 – Kasia, Mefyou, Nevrast
3 – Shalvan
1 - Alex

Wygrane bitwy podczas ataku (bez pustych prowincji):
5 – Shalvan
4 – Mefyou
3 – Chromy, Eldad, Jaszczur, Kasia
2 – Mark, Nevrast
1 – Jeden

Zwycięskie obrony prowincji:
3 – Nevrast
2- Świerzak
1 – Eldad, Gruby, Jaszczur, Jeden

Największe bitwy (w jednostkach):
71 – Jeden vs Eldad o P35 (6 tura)
58 – Mark vs Kasia o P82 (3 tura)
51 – Kasia vs Jaszczur o P04 (5 tura)
49 – Shalvan vs Eldad o P78 (6 tura)
47 – Eldad vs Jeden o P29 (4 tura)
45 – Chromy vs Gruby o P63 (3 tura)


Jak wam się podobało? Kappa czekam na uwagi, opinie, refleksje, hejt :konon:
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 2590
Rejestracja: 2014-09-23, 19:41
Tytuł: Bóg Losowań
Has thanked: 53 times
Been thanked: 63 times

Re: Podsumowanie 3 rundy

Post autor: Gruby »

:konon:
Awatar użytkownika
Jaszczur
Posty: 214
Rejestracja: 2017-07-25, 19:34
Tytuł: Potomek Denadaretha
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Podsumowanie 3 rundy

Post autor: Jaszczur »

Bardzo dobrze zbudowana i przygotowana sesja. Nie mam zarzutów ani uwag (do MG Kappa ). Dzięki!

Kilka słów do moich sąsiadów, bo myślę, że zasłużyli.

Shalvan - współpraca z tobą to była przyjemność, co tu dużo mówić

Nevrast - jako rywal zaskarbiłeś mój szacunek, otwarcie przyznaję, że cię nie doceniłem i to był mój błąd

Mark - trochę się nie dogadaliśmy, może następnym razem odbudujemy do siebie zaufanie. Na koniec liczyłem, że zdobędziesz się na ambicję, aby zdetronizować Katharsis lub Grubego ale widać jeszcze za mało graliśmy i dopiero poznawałem cię jako gracza, następnym razem dam z siebie wszystko!

Katharsis - mam nadzieję, że podobała ci się sesja. Zwycięstwa nie opłacone krwią i łzami są nic nie warte. Każdy mój żołnierz na twoich ziemiach miał wytatuowane na plecach listy z pozdrowieniami dla mej nemesis

Co do podsumowania, poszło całkiem całkiem, chociaż urąga mi podpis "ożywiał nieco grę". Starałem się namieszać jak to tylko możliwe Kappa

Gra bardzo mi się podobała a film Avatar: Ostatni mag powietrza to gówno Kappa
+++
"I finally figured out the only reason to be alive is to enjoy it."
+++
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwa 3 rundy”