KINO I TEATR

Wszyscy mają mambę... mam i ja!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Nevrast »

Albowiem taki temat musi być na każdym forum.

Ostatnio obejrzałem bardzo dobry film - Paragraf 22. Jest na podstawie bestsellera Josepha Hellera.
Mike Nichols przedstawia znakomitą, filmową adaptację zjadliwej, czarnej komedii wojennej Josepha Hellera, której bohaterowie to lotnicy stacjonujący w amerykańskiej bazie w rejonie Morza Śródziemnego w 1944 roku. Są wśród nich zwycięzcy i przegrani, ofiary, oportuniści oraz ci, którym udało się przeżyć. Każdy z osobna i wszyscy razem są przerażeni, nerwowi, często bluźnierczy, czasami patetyczni. Prawie wszyscy - mniej lub bardziej - zwariowani... "Paragraf 22" to zaskakująca śmiałością, antywojenna satyra zrealizowana z imponującym rozmachem.
[opis dystrybutora dvd]
Polecam wcześniej przeczytać książkę. Bez niej ciężko cokolwiek zrozumieć w filmie.

Dzisiaj oglądałem Poradnik pozytywnego myślenia (click) Gdy go skończę oglądać, to podzielę się wrażeniami
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Kira
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-26, 13:42

Post autor: Kira »

Nie widziałam filmu "Paragraf 22", ale jestem ciekawa, jak go nakręcili, bo zważając na sposób, w który napisana została książka, niewątpliwie ekranizacja stanowiła nie lada wyzwanie. Za to książkę mogę szczerze polecić, jeśli ktoś lubi klimaty pełne ironii, ciętego języka, gorzkiej refleksji i paradoksów, co Hellerowi udało się świetnie uzyskać poprzez swoistą zabawę intelektualną prowadzoną z czytelnikiem.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re:

Post autor: Nevrast »

Kira pisze:Nie widziałam filmu "Paragraf 22", ale jestem ciekawa, jak go nakręcili, bo zważając na sposób, w który napisana została książka, niewątpliwie ekranizacja stanowiła nie lada wyzwanie.
Zmienili troszkę kilka wątków.
Nadal występuje wrażenie pozszywanych ze sobą różnych wątków, tak jak to było w książce. Dlatego trzeba znać książkę. Forma literacka lepiej sobie z tym radzi. Filmografia ma w tym ograniczenia.

Obejrzałem wczoraj Poradnik pozytywnego myślenia. Bardzo dobry film. Oceniłem go 8/10. Więcej nic nie napiszę, aby nie spoilerować.
Bardzo dobry De Niro i para głównych bohaterów. Zresztą Jennifer Lawrence dostała za niego Oscara i Złotego Globa.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 473
Rejestracja: 2013-02-25, 21:53

Re: KINO I TEATR

Post autor: Agon »

Porównajcie sobie plakat z Harrego Pottera z plakatem z Kac Vegas :3

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

Gdzie jest teatr? xd
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Borys »

Nevrast nie odróżnia terminów "kino" i "teatr".
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 473
Rejestracja: 2013-02-25, 21:53

Re: KINO I TEATR

Post autor: Agon »

Ten teatr to tak dodany dla picu, żeby było że jesteśmy obeznani z kulturą i sztuką ;P

W starożytności jeden z filozofów (Platon albo Sokrates) potępiał słowo pisane i wymyślał różne zagrożenia jakie ze sobą niesie. Mówcy uważali się za elitarnych i nie podobał im się postęp w postaci książek.

Potem na tej samej zasadzie znajdowali się wielbiciele książek i teatru, którzy potępiali kino i telewizję. Tak naprawdę niezależnie od formy mamy kicz i sztukę, a mówienie że jest się elitarnym, bo chodzi się do teatru, a nie do kina, to tylko podbudowywanie sobie ego.

Niektóre gry komputerowe poruszają różne problemy filozoficzne (np. Planescape Torment), albo zapewniają ciekawe wrażenia artystyczne (np. Limbo), ale zawsze znajdą się 'elitarni', którzy powiedzą, że to gówno.
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Borys »

Ej, mogę się podpisać pod Tobą :D
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

Tylko, nie należy odwracać kota agonem :D Teatr ma pewne zalety, których nie ma gra i odwrotnie. Na deskach scenicznych zwykle występują ludzie, którzy są po studiach aktorstwa i przeważnie wiedza jak to się robi. Raczej w grze nie doświadczymy odgrywania Shakespeare albo Mickiewicza.
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Borys »

*ma za sobą występ w sztuce teatralnej i niedługo weźmie udział w następnej*
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

xd
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Nevrast »

Bo miałem chęć tak nazwać temat.

Obrazek

Obejrzałem wczoraj, polecam. Przede wszystkim świetny Robin Williams. Film dla fanów kryminałów, będący amerykańskim remakiem szwedzkiego filmu z 1997 r.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Nevrast »

Wszystko albo nic
(Stand and Deliver)

Obrazek

Jamie Escalante porzuca dobrze płatną pracę, aby zająć się tym do czego od zawsze czuł się powołany - bycia nauczycielem. Decyduje się na nauczanie matematyki głównie latynoską młodzież z biednych dzielnic L.A.
W roli głównej znakomity Edward James Olmos znany m.in z seriali: Battlestar Galactica i Dexter.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Re: KINO I TEATR

Post autor: Morok »

W sumie to umieszczę to i tutaj, żeby nie zniknęło w mrokach Shoutboxa.
Zapraszam do obejrzenia krótkometrażowego filmu "Cyrk Motyli" (link). Opowiada o ludzkich słabościach, o cierpieniu i niepełnosprawności - ale też pokazuje, jak podejść do nich "po ludzku" i z godnością.
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

Ja polecam zobaczyć SMYCZ - monodram Bartosza Porczyka, przedstawienie miało premierę w 2006 chyba a ciągle to grają(Gra Porczyk) o ile się nie mylę na marzec są 3 przedstawienia.

http://www.youtube.com/watch?v=ZyfUFE_m0dg
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Nevrast »

Młode wino
(Bobule)

Obrazek
Honza to sympatyczny, inteligentny cwaniaczek. Na co dzień wraz ze swym przyjacielem Jirką zajmują się oszustwami z mieszkaniami i samochodami. Gdy Honza przypadkowo dowiaduje się, iż jego dziadek jest umierający, postanawia spełnić jego największe marzenie i zorganizować mu podróż dookoła świata. Ponieważ dziadek boi się zostawić swoją winnicę bez opieki, Honza decyduje się popilnować dobytku starca. Nie przewidział, że spełni w ten sposób także swoje marzenia…
Sympatyczna czeska komedia. Lekka, zabawna, mająca miejsce na pięknych Morawach. Bardzo polecam.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Nevrast »

Wielka czerwona jedynka
(The Big Red One)

obrazek


Francja, rok 1918. Amerykański żołnierz zabija niemieckiego żołnierza, nie wiedząc, że wojna skończyła się kilka godzin wcześniej.
Rok 1942. Ten sam żołnierz bierze udział w kolejnej wojnie, tym razem w radze sierżanta. Jest dowódcą Pierwszej Dywizji Piechoty Armii Amerykańskiej. Razem z nim i jego oddziałem wypróbowanych żołnierzy przemierzamy areny bitew od Tunezji przez Sycylię, Francję (Plaża Omaha), Belgię, Holandię aż po Czechy.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

A ja polecam Sprawe Dantona Klaty i Courtney Love Strzępki w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Dobry teatr, dobrze wydane pieniądze. Najlepiej z dziewczyną, bo potem można na kolacyjkę iść i się dobrze najeść.
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Mark Subintabulat »

Krótka recenzja z maratonu, który sobie zorganizowałem przed sesją, brakujące tytuły zostaną uzupełnione na dniach

1. Jestem legendą – trzyma w napięciu! Bardzo ciekawy pomysł w swoim gatunku, dobra gra aktorska Smitha, ciekawa forma, po prostu b. dobry film 8/10
2. Piąty element
3. Jestem Bogiem – ciekawy pomysł, fajna tabletka, w sumie zaskakujące zakończenie, mocne 7/10
4. Raport mniejszości
5. 12 małp – b. dobry film, fabuła+, gra aktorska +, wielowątkowość+, mnóstwo ciekawostek+, tani->ale dobry rozmach bez najebania efektami specjalnymi, 8+/10
6. Pojutrze – gunwo, ekologia sralogia, ble ble ble (+) za tsunami, + za kontenerowiec pływający po ulicach Manhatanu, + za fajne helikoptery na koniec (Chinook rules) i + za śmieszny/żałosny "kawał" na samym końcu, kiedy astronauta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej patrzy na zajebaną lodem północną półkulę i ciesząc ryja mówi do swego kolegi "Widziałeś kiedyś tak czyste powietrze?" - Ogólnie ocena to ++++(słownie: cztery plusy) i -------------[...]---- (słownie: w chuj minusów) czyli jakieś 2-3/10
7. Equilibrium – ciekawy pomysł, wątek totalitarny (+), klerycy-wojownicy, taki w niektórych (słownie 2+) aspektach Tolkien, ale nie w Śródziemiu tylko w jakby III Rzeszy pod panowaniem komunizmu(, inne, mh 7/10, ORYGINALNY TYTUŁ!!!, WIĘC 7+/10
martad

Re: KINO I TEATR

Post autor: martad »

Dawno kurwa nikt nie wypowiadał się w tym temacie. Ogromnie polecam film kurwa "Moje zabawy z tatą". Jest obecnie wyświetlany w kurwa kinach, trzyma w napięciu i naprawdę kurwa wciąga. Warto zwrócić uwagę kurwa na to, że gram w tym filmie z kurwa Marunosem. W "Wilku z kurwa Wall Street" wzbudzała kurwa ogromne zainteresowanie, tutaj także kurwa daje radę. Na temat wielkich jajek Moroka nic nie mówię kurwa, bo dla mnie to marka sama kurwa w sobie :) ruchałbym :)
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

Jak chcecie fajny film to oglądnijcie Whiplash
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

Obrazek

A ja byłem na "Kochanie zabiłam nasze koty" Masłowskiej. Pierwszy akt spoko, drugi posysa. Opłaca się w sumie iść zobaczyć syreny, które grają bardzo fajnie. Najgorsza rola to chyba "Go". Główna bohaterka taka nijaka. 32 zł za 3h to nawet dobra cena. Takiej średniej jakości teatr, na walentynki czy dzień kobiet całkiem spoko.
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

FILM MISTRZA

REAKCJONISTA _ GRZEGORZ BRAUN
https://www.youtube.com/watch?v=5_avKu4TAsk
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Nevrast »

obrazek
LITTLE FAVOUR

Były żołnierz Wallace zostaje poproszony przez dawnego kumpla z wojska, aby zaopiekował się jego córką podczas jego nieobecności. Wallace zawdzięcza mu życie, więc w końcu zgadza się na tę "małą przysługę".
Jeszcze nie wie, w co się wpakował.
Little Favour to 22 minutowa krótkometrażówka ze znanym, m.in. z serialu BBC "Sherlock" Benedictem Cumberbatchem.

Poza tym polecam DEADPOOLA ze świetnym Ryanem Reynoldsem. Wciąga tak, że ponad 1,5 h mija jak pół godziny.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Nevrast »

Serce lwa
Leijonasydän

reżyseria: Dome Karukoski
Dramat
2013
Obrazek
Obrazek
  • Film przedstawia historię młodego neonazisty Teppo, który po opuszczeniu więzienia zakochuje się w Sari, wychowującej samotnie syna Rhamadhaniego. Rhamadhani jest mulatem i muzułmaninem. Sytuacja staje się skomplikowana, gdy o pasierbie dowiaduje się przyrodni brat Teppo - Harri.


Dobry film. Spodziewałem się czegoś z ciężką atmosferą i niewielką ilością dialogów, a powstał fajny film, bez moralizatorstwa oraz całkiem przystępny i przyjemny
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: KINO I TEATR

Post autor: Chromy »

Wielki Gatsby

polecam

obrazek
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z dala od świadomej szarańczy - OFFTOP”