Związek Północny a Wombaty Australijskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mendelejev
Posty: 82
Rejestracja: 2013-09-29, 14:25

Związek Północny a Wombaty Australijskie

Post autor: Mendelejev »

Witam serdecznie, czcigodni Lechici. Jak zapewne wiecie, Związek Północny dokonał dosyć niedawno inwazji na jedną z wysp należących do Wombatów Australijskich, która to była ośrodkiem wypoczynkowym i rezerwatem przyrody. Mieszkańcy tej wyspy przez długi czas cieszyli się dobrobytem i pokojem, żyjąc z turystyki. Tym bardziej jesteśmy oburzeni tym jakże nieuzasadnionym aktem agresji, który wygląda na wykorzystanie sytuacji, gdy Wombaty muszą się uporać z inwazją przeprowadzaną zarówno przez anarchistów z Tamburynu Szatana, jak i ekspansywne Rodziny Scarafaggio.

Potępiamy tak bandyckie zachowania i liczymy, że Związek nie posiada waszego poparcia w swoim niczym nieuzasadnionym zachowaniu.

Pozdrawiam.
Sir Charles Robinson, ambasador Królestwa Torilu w Cesarstwie Lechickim, z ramienia króla Wilsona II
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Związek Północny a Wombaty Australijskie

Post autor: Mark Subintabulat »

Obrazek
-Oj jacy słodcy! - pisnęła jedna z ciot (za wikipedią: Cioty (złote baby, wróżki, czarownice[1]) – kobiety zajmujące się u niektórych plemion słowiańskich magią. Jak większość informacji dotyczących wierzeń słowiańskich informacje na ich temat przetrwały w tradycji ustnej i zostały spisane dużo później, tak więc informacje nie są stuprocentowo pewne)
-No kochaniutcy zaraz zwołamy wiec i po żerce poślemy co by was godnie przyjąć - dodała inna starsza ciota

................
Żerca: O kogo moje oczy widzą? Toż to sami Torilianie, nasi serdeczni sąsiedzi! Dobrze spotkać przedstawicieli innych wysokich ras. Co was tu sprowadza? Opowiecie mi zaraz szczegóły, ale wpierw należy odprawić obrzęd przywitania przybyszów. Proszę posłać po Zduhacza
Zduchacz: Jestem Żerco, bogi mają dla mnie zadanie?
Żerca: Tak Zduhaczu, wykonaj proszę taniec deszczu co by nas bogi swymi świętymi łzami obmyły z zakłamania współczesnego świata

Zduchacz rozbiera się do naga i wykonuje taniec deszczu, ale nic się nie dzieje

Żerca wzdychając: No trudno nie rozpadało się, ale rodzinnej tradycji musi stać się zadość. Nie siądziemy do uczty i rozmowy aniżeli wcześniej nie oczyścimy swych ciał świętą wodą. Dalej bracia rozbierajcie się. Naszych dostojnych gości proszę o uczynienie tego samego.

Ludzie rozbierają się do naga i zaczynają szczać na siebie. Gdy już wszyscy śmierdzą uryną żerca ogłasza, że święty mocz oczyścił ich ze złych wpływów i teraz mogą zasiąść do biesiadowania.

Wój lechicki - Sebixus Maximus: E... no my to ogólnie wpierdalamy Whalersom co nie? Morocco też wpierdala Whalersom co nie? To my tylko takie interesy mamy wspólne co nie? A Ty mówisz, że wombatów biją tak? Kurwa to nie ładnie tak zwierzęta bić. A smaczne chociaż są co?

............................................................

Tymczasem na pokładzie okrętu flagowego "Wielka Lechia"

Komandor cesarski: Wasza Miłość, doniesiono nam, że jacyś posłańcy z zachodu zawitali do naszego kraju. Aktualnie przebywają w prowincji Minnaros.
Cesarz: O kurwa...
Komandor cesarski: No właśnie to ja nie wiem czy nie lepiej już się na wojnę z nimi nie szykować, łatwiej się nam będzie z tego wytłumaczyć niż z tego co ci ludzie zobaczą i zaczną potem rozpowiadać.
Cesarz wzdychając: Zwołaj nasze chorągwie i hufce komandorze. Wojna jest nieunikniona.
........................................
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Mendelejev
Posty: 82
Rejestracja: 2013-09-29, 14:25

Re: Związek Północny a Wombaty Australijskie

Post autor: Mendelejev »

Powiedzieć, że ambasador i jego ludzie byli zniesmaczeni tradycją Lechitów z Minnaros, to spore niedomówienie. Wszyscy wszak dyplomaci byli nadzy i śmierdzieli szczynami coś takiego można się było spodziewać po wieśniakach z Nimnaros, ale tam? To był kompletny szok.

Z drugiej jednak strony wychodziło na to, że Lechici potępiają zachowanie ich sąsiadów z północy, co jako jedyną rzecz z tej wizyty można było wziąć za pozytyw. Pytanie tylko, na ile słowa lokalnego wója lechickiego można było brać za politykę całego Cesarstwa? Lokalnie to właśnie Minnaros reprezentowało Cesarstwo i chyba to się akurat liczyło. Ambasador podziękował za gościnę i wspólne stanowisko w sprawie agresji na Wombaty.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Wanna w łazience ambasady Torilu. Następnego dnia.
Asystent ambasadora: Sir, ale nie możemy tego zrobić.
Ambasador Charles Robinson: Chuj mnie to obchodzi!
Asystent: Ale to jest niedozwolone i grozi wojną.
Ambasador: A w dupie to mam! Na następny raz jak będę rozmawiał z Lechitami, to ma przelatywać nad nami Lansjer i wylać na nas tyle wody ile tylko będzie w stanie udźwignąć. Mają wyjebać całą broń i amunicję, byle tylko załadować więcej wody! Boże jak ja śmierdzę! I wypierdalaj z mojego kibla!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mendelejev [Królestwo Torilu] / Mark [Cesarstwo Lechickie]”