Wielki Sojusz Wschodni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mendelejev
Posty: 82
Rejestracja: 2013-09-29, 14:25

Wielki Sojusz Wschodni

Post autor: Mendelejev »

Do MSZ Cesarstwa, przybył ambasador Albert Cole.

Witam, ministrze Chamucki. Jak pan już wie, mój kraj stał się obiektem napaści Ze strony Cesarstwa Lechickiego, jak i Steamline Republik i Związku Północnego. Według doniesień z mojego kraju, szanse na to, że się długo utrzymamy są nikłe. W chwili obecnej król, wraz z doradcami są na posiedzeniu kryzysowym i przygotowują się na nieuniknione. Sęk w tym, że nie jest to plan obrony, który w pojedynkę mój kraj nie jest w stanie zrealizować, ale siłą wymuszone na nas wstąpienie w ramy czegoś, co ma być nazwane Wielkim Sojuszem Wschodnim. Kolejnym i już realizowanym po części krokiem, jest zagrabienie terenów Medinatu. I sojusz ten na tym nie poprzestanie.

Wielki Sojusz Zachodni w przeciwieństwie do naszych byłych wschodnich sąsiadów, a obecnie najeźdźców do tej pory nie wyrządził nam krzywdy, a wręcz wyciągnął do nas dłoń. Chciałbym więc wiedzieć na ile jeszcze aktualna jest ta oferta.

Jeżeli miałbym jakąkolwiek wiedzę o tym, że otrzymamy od zachodu realne wsparcie w każdej innej formie niż ulotki propagandowe, mógłbym poinformować mojego króla, by zaczął rozważać przeprowadzenie planów obronnych i opóźniających marsz wrogich wojsk. W innym przypadku, prawdopodobnie będę zmuszony przez stolicę do powrotu do kraju, który stanie się wasalem tyranów.

Co mogę przekazać mojemu królowi?
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Wielki Sojusz Wschodni

Post autor: Shalvan »

Ambasadorze,
z otwartymi ramionami powitamy Toril w Wielkim Sojuszu Zachodnim. Tak szybko jak to możliwe zapewnimy wraz z Rodziną Scarafaggio wszelkie wsparcie, jakie będziemy w stanie zapewnić. Nasze armie prą na wschód, wkrótce prawdopodobnie dojdzie do konfliktu zbrojnego na wielką skalę z Lechią i Streamline. Gdy nasze siły pojawią się na polu walki, Toril zostanie odciążony. Prześlemy również znaczące środki pieniężne i surowce, tak byście byli w stanie wystawić nową armię przeciw tej bezprecedensowej agresji Lechitów.

Z poważaniem
Wadim Chamucki
Minister Spraw Zagranicznych Cesarstwa Husyjskiego
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mendelejev [Królestwo Torilu] / Shalvan [Cesarstwo Husyjskie]”