Abdykacja Pandy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Abdykacja Pandy

Post autor: Borys »

STAŁO SIĘ!

Obrazek

Panda nie wytrzymał spierdolenia panującego na Bory... a nie, to nie to.

obrazek


Hiram Burrows, kanclerz cesarza Pandy, zwołał dziś centralną radę Whalers.
- Panowie! Wiecie już, do czego dziś doszło. Przypomnę jednak i jednocześnie oficjalnie oświadczam: nasz wódz, cesarz, przyjaciel dzieci i młodzieży, wybitny sportowiec i atleta, mistrz masażu tajskiego, Panda, zwany współczesnym Daudem, uciekł dziś rowerem z kraju i abdykował za granicą.
W sali rozległy się głośne głosy oburzenia.
- Wszystko przez malwersacje w Cesarstwie Lechickim i ich katastrofalne zarządzanie plantacjami kauczuku!
- Osaczony przez wrogów nie mógł postąpić inaczej! Streamline Republic i Lechia zmówiły się, aby prowadzić przeciwko nam wojnę na wyniszczenie!
- Panowie, cisza! - krzyknął Hiram, stukając młotkiem o blat biurka. - Proszę świadka Yubera o zapoznanie delegatów z aktualnym stanem prawnym naszego Królestwa.

Przed zebranymi zjawił się Yubcio, przysiągł na Biblię i zaczął mówić.
- Doceniam, że pozwolono mi podzielić się z wami tymi informacjami, jednocześnie jednak potępiam formę tego przedstawienia - zwłaszcza nazywanie mnie przez Pandę "jebaną polską kurwą". Wobec tego, że nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, do czego prowadził w praktyce kult jednostki, jak ogromną szkodę wyrządziło pogwałcenie zasady kolegialnego kierownictwa w partii i skupienie niezmiernej, nieograniczonej władzy w rękach jednej osoby, Komitet Centralny Partii uważa za konieczne podać do wiadomości Zjazdu Delegatów Whalers materiały dotyczące tej sprawy.

Zarządza się wolną elekcję celem wybrania nowego króla. Zapraszamy władców wszystkich państw do prezentowania swoich kandydatur i planów na przyszłość Whalii.
Forma panowania:
- władca panuje, a nie rządzi
- rada Whalers obiecuje jednak pierwszeństwo w handlu dla kraju panującego
- za każdą prowincję królestwa 2 punkty zwycięstwa
- rada Whalers, a nie władca, decyduje o inwestycjach, składzie armii itd. władca jednak może próbować z nami negocjować
- władca może prowadzić bitwy naszymi wojskami



Krótko po tym swoją kandydaturę przedstawił Morocc, władca Związku Północnego. Ilu jeszcze kandydatów się pojawi?
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Chromy »

Kappa Kappa Kappa

Hiperłączekappa
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Francis
Posty: 72
Rejestracja: 2017-03-12, 17:40

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Francis »

- Lordzie Regencie, Szanowna Rado. - tak zaczął swoją przemowę Pierwszy Urzędnik Medinat Yisra'el, przewodniczący Parlamentu, Moses.

- To musiało się stać. Naród Whalers, któremu przypisywane są w mojej ojczyźnie cechy takie jak pracowitość, uczciwość, dobro, przez lata poddawany był licznym represjom ze strony autokraty jakim był, szczęśliwie były już król, Panda. Dekady wyniszczających rządów nastawionych na zysk i wyzysk doprowadziły do upadku moralnego i upadku gospodarczego całego kraju Whalers. Kraju który pod rządami byłego króla było aparatem do systematycznego stosowania gwałtu i podporządkowywania ludzi gwałtowi. Celem terroryzmu jest szerzenie terroryzmu! - Moses przerwał by napić się wody ze stojącej na przeciwko szklanki. Szybko jednak wrócił do przemówienia, mówiąc jeszcze głośniej i żarliwiej.

- Napawa mnie dumą… Jestem dumny z Was, obywatele. Bo w kryzysie potrafiliście stanąć na nogi, potrafiliście pokazać: TU MY! WARA WAM!
Jestem z Was dumny widząc proces demokratyzacji tak wspaniałej krainy! Głównym warunkiem demokratycznego pokoju jest wyrzeczenie się aneksyj – nie w tym niesłusznym sensie, że wszystkim państwom zwraca się to, co utraciły, lecz w tym jedynym słusznym sensie, że każda narodowość, bez żadnego wyjątku, i w Europie, i w koloniach, uzyskuje wolność i możność samodzielnego zadecydowania, czy tworzy państwo odrębne, czy też wchodzi w skład jakiegoś innego państwa.
Tego ja, my, cały Naród Żydowski, chcemy i dla Was.
Zdolności do decydowania.

Państwo Izrael od dekad stoi na straży pokoju, wolności, niezależności i niepodległości wszystkich państw które na to zasługują. Co znaczy zasłużyć na wolność? To znaczy dawać wolność innym! Wy, Lordzie Regencie, Szanowna Rado, jesteście dumą tego Narodu. Jesteście mocą, jesteście tymi, którzy sprawili że Państwo Whalers zasłużyło na wolność!
Na Waszych barkach leży ogromna odpowiedzialność.
Dlatego tym bardziej powinniście przemyśleć swój wybór.
Nie popełnijcie błędu wybierając kolejnego autokratę. Kogoś kto wkrótce ograniczy Wasze prawa, święte i niezbywalne prawa.

Państwo Izrael jest gwarantem pokoju i wolności dla wszystkich państw które zechcą taką gwarancję otrzymać. Ja, w imieniu całego Narodu Żydowskiego, proponuję Wam Protekcję.
Wolność to właściwie rozumiana konieczność!
- Moses spojrzał na swoją uniesioną dłoń zaciśniętą w pięść, opuścił ją powoli i, poprawiając krawat, usiadł. Odchrząknął. Socjalizm – to zniesienie klas.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Mark Subintabulat »

Obrazek
Poseł:Uszu naszych wielka tragedia doszła, że nasz przyjaciel Panda kraj opuścić postanowszy kraj swój na pastwę wrogów pozostawił. Tako rzecze nasz cesarz: Smutek mi to wielki zdaje, tak że aż alkohol w gardle mi staje. Tak dłużej nie może być, mieszkańcy Whalers muszą godnie żyć. Ja im dam to czego potrzebują. Połowę surowców im we władanie każdego roku będę przekazywał. Dlaczego spytacie? Ano temu, że ja Pandę szanowałem, nie pozwolę jego ludziom pozostać samym sobie na pohańbienie. Ja ich w ochronę wezmę. Będę dla nich światłem przyszłości, a dla ich wrogów maczetą tańczącą na kurchanach ich marzeń

Posłanka: A ja zawołam po kuzynki i wam tu święty zamtuz otworzymy, z którego każdy obywatel Whalers 2 razy w tygodniu będzie mógł nieodpłatnie korzystać.

........................
Tymczasem na okręcie flagowym "Wielka Lechia"

Komandor cesarski: Wasza Miłość, pana adoptowany brat pojechał do Whalers pertraktować w Waszej Miłości Imieniu odnośnie przyszłości tego kraju
Cesarz: O którym adoptowanym bracie mowa?
Komandor cesarski: O Spierdosławie Dlanorze
Cesarz: O kurwa...
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Nevrast »

Ambasador Moranii August Storbeck otworzył dopiero przybyły list i odczytał wiadomość o neutralności Moranii w tej sprawie.
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Borys »

Po długich negocjacjach Rada Whalers zdecydowała.

WŁADCA MEDINATU YI'SRAEL OTRZYMUJE KORONĘ KRÓLESTWA.

Obrazek

Według ekspertów zdecydowały:
- polityczna koncepcja Pandy, aby nie zadawać się z "jebanymi pijusami"
- uspokojenie Whalersów planami ekspansji Lechii i Streamline Republic w innym kierunku
- znacznie słabsza władza dalekiego Yi'sraela niż graniczącego z krajem Cesarza Lechii i co się z tym wiąże - większe wpływy Rady Whalers
- żądza odwetu za wpierdol w v9

(ps punkty od następnej tury)

Tymczasem reakcja Morocco, władcy Związku Półcnocnego była bardzo ostra...

Obrazek

Międzynarodowe żydostwo rozplenia się coraz bardziej! Z cesarzem Pandą miałem bardzo bliskie, rzekłbym, że intymne stosunki i wiem, że nigdy nie doprowadziłby do tej sytuacji! Świat nie może na to patrzeć z założonymi rękami!

Jeden leje kijem drugi babę łapie srogo
Aby zasiać tryumf ziarnem brudu
Jebać szybko, dominacja, hańby mnogo
Afirmacja to podboju bezbronnego ludu
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 2589
Rejestracja: 2014-09-23, 19:41
Tytuł: Bóg Losowań
Has thanked: 53 times
Been thanked: 63 times

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Gruby »

Oficjalne stanowisko rodu Scarafaggio odnośnie przejęcia zwierzchnictwa nad Whalersami przez Ys'raelitów, przedstawione za pośrednictwem Przedstawiciela Ds. Kontaktu Z Odległymi Sąsiadami, Piede Scarafaggio:


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Awatar użytkownika
Francis
Posty: 72
Rejestracja: 2017-03-12, 17:40

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Francis »

Dzień 20 Nisana, 5777 roku stał się wielkim dniem zarówno dla obywateli Medinat Yisra'el oraz Królestwa Whalers kiedy to Moses Karamanid, w Świątyni Jerozolimskiej przyjmując na swą głowę koronę Królestwa, de facto połączył oba państwa unią personalną.

-------------------------------

Taka synteza była jednak prosta tylko z pozoru - wiązała się bowiem z pewną skomplikowaną kwestią.
Dziedziczeniem.
Medinat Yisrael od korzeni do samego czubka był demokracją; Whalers natomiast Królestwem.
Rząd długo debatował nad tą kwestią.

"- Bo, przyjmując, zupełnie teoretycznie zakładając że, utwórzmy taki model, jakby doszło, przypuszczalnie, do wyborów... - zaczął Przewodniczący Stronnictwa Imper-Narcystycznego
- Tak, dobrze mówi! A pierdolone pijusy powinny zostać zniszczone! - podniósł się stanowczy głos
-... i zmieniłby się Przewodniczący Parlamentu.- kontynuował PSI-N - To kto będzie Królem?"

W końcu, w nocy z 10 na 11 Nisana, przez wszystkie izby przeszedł nowy projekt zakładający utworzenie tytułu Kanclerza Medinat Yisra'el: dożywotni, elekcyjny tytuł z określonymi prawami i obowiązkami, zwierzchni nad wszystkimi innymi. Przyspieszone wybory odbywały się pomiędzy 11 a 18 Nisana.
Moses wygrał, zdobywając 134, 78% wszystkich głosów, przy czym frekwencja wyniosła 98%.

Nowym Przewodniczącym Parlamentu został poprzedni Minister Spraw Zagranicznych, Ishaiah Shelma.

Ekonomiści ogłaszają, że szekiel zyskuje na wartości i stabilności.
Populacja Kanclerzy zwiększa się. +1
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Abdykacja Pandy

Post autor: Borys »

obrazek
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wieści ze świata”