Poselstwo ze Świętego Cesarstwa Lechickiego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Poselstwo ze Świętego Cesarstwa Lechickiego

Post autor: Mark Subintabulat »

Poseł:
Wasza ekscelencjo,posiadając prawne umocowanie do reprezentowania mojego kraju pragnę poruszyć dwie ważne kwestie.

Po pierwsze chciałbym wyrazić zaniepokojenie trwającym konfliktem pomiędzy Demokratyczną Republiką Pokoju oraz Cesarstwem Husyjskim. Nie ukrywamy faktu, że zdając sobie sprawę z bardzo niekorzystnej sytuacji w jakiej znalazło się Cesarstwo Husyjskie zaoferowaliśmy jej Rządowi pomoc gospodarczą i finansową w granicach naszych możliwości. Mamy nadzieję, że także Wasza Ekscelencja w swojej mądrości dostrzega konieczność wsparcia Cesarstwa w tej nierównej wojnie.

Kolejną ważną do omówienia kwestią jest agresja Rodziny Scarafaggio skierowana na kolonie Księstwa Meriel. Zapewniliśmy już Księżną o naszym wsparciu jej sprawy w postaci ufundowania kosztów werbunku i szkolenia regimentu piechoty kolonialnej. Ponadto jesteśmy chętni ufundować jeszcze jeden regiment w zamian za żywność i chrom, których zapasy Księstwo ma pod dostatkiem. Pragniemy także ufundowanie budowy szybu naftowego w prowincji nr 23. Zysk do produkcji ropy dzięki temu ulepszeniu pragnęlibyśmy zachować w tym roku (turze) jako rekompensatę za poniesione koszta, ale od następnego roku (tury) całość produkcji należeć będzie do Księstwa. Kierujemy się do Was - jako do seniora Księstwa Meriel - z prośbą o akceptację takiego porozumienia.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Baramuk
Posty: 68
Rejestracja: 2013-03-21, 08:14

Re: Poselstwo ze Świętego Cesarstwa Lechickiego

Post autor: Baramuk »

Fabio wstalem ze swojego zlotego trony i rzekl :
- Moje drogie dziecko nie spodziewalem sie ze przybeda do mnie dobrzy ludzie z tak odleglych krain. Jeszcze wzruszony wasza propozycja, niestey przez dlugi czas bylem niedostepny z racji mojej choroby ale mam nadzieje ze czesto bedziemy teraz rozmawaic. Jestescie szlachetni i chojni ale na razie mysle ze uda mi sie porozumiec Rodzina Scarafaggio a jezeli dalej chcecie zainwestowac w koloni mego wasal to zgadzam sie. Mam nadzieje, ze bedziemy w stanie razem sobie pomoc w tych niebezpiecznych czasach. Zawsze bede rad moc was przyjac w moich progach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaszczur [Szogunat] / Mark [Lechia]”