Poselstwo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baramuk
Posty: 68
Rejestracja: 2013-03-21, 08:14

Poselstwo

Post autor: Baramuk »

Statek powietrzny przecinał chmury dążąc do celu, którym była Stolica republiki. Na mostu obok kapitana pojawił się pulchny jegomość, łysy lecz z sumiastym wąsem.
- Kapitanie mam nadzieje, że wszystkie oznakowania, że przybywam jako poseł Arcybiskupa Fabiio są widoczne, nie chciałbym aby nas ostrzelano.
- Wasza ekscelecjo wszysko sprawdziełem 2 razy i jesteśmy dobrze widoczni, czekam tylko na znak gdzie możemy wylądować, ale nasi gospodarze zapewne nie długo się odezwą, wieć proszę się nie martwić.
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Poselstwo

Post autor: Glau »

Dotarli na miejsce, było tam lądowisko.
Zostali powitani przez umięśnionego jegomościa ujeżdżającego mechajaszczura i dzierżącego zdobiony kij.
Ów grzecznie ukłonił się i poprowadził gości wzdłuż jezior krwi w stronę sali audiencyjnej.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Baramuk
Posty: 68
Rejestracja: 2013-03-21, 08:14

Re: Poselstwo

Post autor: Baramuk »

Pulchny poseł wkroczył na sale, po czym lekko się ukłonił.
- Pozdrawiam was szlachetny ludzie północy, zwą mnie Biskupem Faustem i przybywam w imieniu pana mego Arcybiskupa Fabioo. Wysłał mnie tu bym był jego ustami i mógł rozmawiać w sprawie przyszłości. Dobrze rozumumiemy, że ważne dla was są ideały równości, braterstwa i pokoju, lecz w czasach których nam przyszło żyć wielu pragnie ugasić swe pragnienie zła i chciwości w wojnie i gwałcie. Chcemy wiedzieć jakie są wasze pragnienia i czu możemy szukać tu przyjaciół, z którymi możęmy wymieniać się poglądami i darami czy też zostaniemy odesłani z wieściamy że mamy szykować się się na atak.- tu zaczerpną tchu.
- Osobiście wierzę, że uda się nam porozumieć nie jesteśmy aż tak blisko byśmy sobie wadzili a każdy z nas ma niebezpiecze sąsiedzctwo. Wiec myśle, że istnieje płaszczyzna na której możemy zyć w spokoju.
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Poselstwo

Post autor: Glau »

Arcyprezydent Demokratycznej Republiki Pokoju spojrzał na posłów niedbale ze swojego zbudowanego z czaszek tronu.

- Co proponujecie?
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Poselstwo

Post autor: Glau »

Arcyprezydent Demokratycznej Republiki Pokoju spojrzał na posłów niedbale ze swojego zbudowanego z czaszek tronu.

- Co proponujecie?
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Poselstwo

Post autor: Glau »

Arcyprezydent Demokratycznej Republiki Pokoju spojrzał na posłów niedbale ze swojego zbudowanego z czaszek tronu.

- Co proponujecie?
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Baramuk
Posty: 68
Rejestracja: 2013-03-21, 08:14

Re: Poselstwo

Post autor: Baramuk »

- Ja mogę co najwyżęj tylko sugerować - rzekł Biskup Faust skłaniając się nisko.
- Coż przedewszytkim możemy handlować by wspomóc wzajemny rozwój, mamy pod dostatkiem żywności, którą mozemy zaproponować by wpomóc rozwój twego ludu. Miłujemy pokój ale zdajemy sobie sprawę, że bywa kruchy. Patrząc na mapę naszego świata możecie być zmuszeniu do ekspansji na południe a, że mojego pana interesuje jak mogą potoczyć sie sprawy na północy, chciałby wiedzieć kogo jest warto wspomóc w trudach trudnych dni. Wpradzie nie od razu będziemy mogli przemieścić nasze odziały ponieważ musimy zadbać o sprawy najbliższego pogranicza ale wierzę, że wiedza, że mogą was wesprzeć pewne siły w niedługim czasie może wam otworzyć pewne możliwości.
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Poselstwo

Post autor: Glau »

- Na północy co się zdarzy, zobaczymy. Nie mamy jednak intencji szkodzić miłującym pokój ludom - tu arcyprezydent pociągnął łyk bursztynowego płynu ze stosownie spreparowanej czaszkoczarki.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Baramuk
Posty: 68
Rejestracja: 2013-03-21, 08:14

Re: Poselstwo

Post autor: Baramuk »

- dziękuję ci panie za szczerość, pokój dla nas jest też duża wartością. Jeżeli będziesz chciał z nami rozmawiać lub zasugerować jakieś rozwiązania chętnie was wysluchamy. Chcem jeszcze poinformować, że prowadzimy rozmowy z ksiestwem muriel jako naszym bezpośrednim sąsiadem. Zycze dobrego dnia i z chęcią przyjmiemy twych poslancow.- rzekł biskup lekko się klaniajac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Speedek [Królestwo Eleandor] / Baramuk [Teokracja]”