Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Shalvan »

Od Ahumma III Gdadona, króla Mogadoru, księcia Sabraty, Lixusu, Karkawanu, Thapsusu, Adrametum, Syrty i Motyi, Pana Gór i Mórz, do władcy krępych ludzi.

Czcigodny Przyjacielu,
cieszy mnie niezmiernie, iż skrzyżowały się nasze drogi. Niech pokój i dobrobyt panują na ziemiach obu naszych narodów, a handel kwitnie między nimi. Zapewniamy o naszych pokojowych zamiarach i pragniemy ustanowić ambasadę w Waszej stolicy, by można było szybko i sprawnie rozwiązywać pojawiające się problemy. Chcielibyśmy również otworzyć granice i porty dla wymiany handlowej. Czy w Waszych miastach znajdzie się miejsce na placówki naszych kompanii handlowych?

Z pozdrowienami
Ahumm III Gdadon
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Fear »

Czcigodny władco ziem wschodu

Cieszę się, że natrafiliśmy na jakąś inną cywilizację.

Wspaniale byłoby żyć w zgodzie i pokoju bogacąc się na handlu i przyjaznych relacjach .

Nie obraźcie się jednak, że zanim podejmiemy jakaś decyzję o współpracy między naszymi narodami, muszę wiedzieć więcej o waszej kulturze i obyczajach. Dobry zwyczaj nakazuje, aby nowo poznani opowiedzieli o sobie, przekazując najważniejsze informacje o tym jak się zachowują. Pomaga to później uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z wzajemnymi relacjami jak i proponowanymi przez was ambasadami.

Proponuję więc, aby poprzez przedstawicieli zapoznać się z obyczajami drugiej strony i dopiero wtedy zasiąść do rozmów, na poważniejsze tematy.

Z poważaniem.

Sekretarz ziem północy

Alaryk Verdon
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Shalvan »

Czcigodny Alaryku,

zostałem wyznaczony przez króla na przedstawiciela w kontaktach między naszymi ludami. Jesteśmy gotowi spotkać się na neutralnej ziemi, w jednym z Waszych miast, lub też w Dunhab u ujścia rzeki, którą nazwaliśmy Habim, a która przepływa również przez Wasze ziemie. Byłoby dla nas oczywiście wielką radością popłynąć w górę Habim i być Waszymi gośćmi.
Proponujemy, by pierwsze spotkanie było jednym z kilku, organizowanych zarówno w Mogadorze, jak i na Waszych ziemiach, tak byśmy mogli zapoznać się z architekturą i zwyczajami panującymi w kilku miejscach.

Z poważaniem
Bodeszmun Nametru
Suffet Dunhabu w służbie Ahumma III Gdadona.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Fear »

Czcigodny władco ziem wschodu

Z ubolewaniem oświadczam iż wasi osadnicy wkroczyli na tereny objęte ochroną przez moje państwo. Decyzją Rady jeszcze sprzed dnia poznania waszej cywilizacji ustalono iż tereny leżące pomiędzy rzeką, a deltą zostaną z czasem przyłączone do państwa i otrzymały one pierwszy stopnień priorytetu ważności.

Wasz skok terytorialny dokonany dzięki wielkim łodziom psuje plany harmonii między naszymi państwami. Sam fakt dokonania takiego czynu już po tym jak nasze nacje dopiero co zaczęły się poznawać pozwala przypuszczać, że zrobiliście to tylko dlatego aby zająć te ziemie zanim jeszcze dojdzie do rozmów pomiędzy przedstawicielami.

Sprawa ta wymaga pilnego rozpatrzenia zanim się zaogni.

Wielce zaniepokojony.

Sekretarz ziem północy

Alaryk Verdon
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Shalvan »

Czcigodny Alaryku,

ponownie zapewniamy o naszych pokojowych intencjach. Rzeki i morza to krwiobieg naszej cywilizacji, korzystamy z ich owoców i korzystamy z nich jako dróg transportowych. Nasze państwo rozciąga się na całym długim północnym wybrzeżu, nie kolonizowaliśmy jednakże dotąd wielkich równin leżących na wschód od rzeki Habim, a na zachód od rzeki Fenkim. Nasi poddani osiedlali się na północnym wybrzeżu w tym samym czasie, kiedy ruszyła ekspedycja zwiadowcza na południe, która dotarła do Waszych ziem. Chcemy osiedlić się w ujściu rzeki, lecz nie planujemy dalszej ekspansji na południe. Proponujemy ustanowić granicę na północnym brzegu wschodniej puszczy i stamtąd poprowadzić ją linią do północnej odnogi południowych gór. Nasi osadnicy ruszyli już także do prowincji na wybrzeżu zachodnim, pokrytej w dużej części lasem. Jest jeszcze czas, by ich stamtąd zawrócić. Załączam mapę tego obszaru z proponowanym podziałem ziem.

Mamy również pytanie, czy napotkaliście lud zwący się Renk Ordasi na południu? Noszą oni żółte sztandary i, pomimo deklaracji przyjaźni i pokojowych zamiarów, dokonują manewrów wojskowych przy naszych granicach. Obawiamy się ich militarnej potęgi i poszukujemy sprzymierzeńca w razie wojny.

Z wyrazami szacunku
Bodeszmun Nametru
Suffet Dunhabu w służbie Ahumma III Gdadona
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Fear »

Bezpośrednio do rąk czcigodnego Ahumma III Gdadona

Ważne sprawy wymagają, aby zajęły się nimi najważniejsze osoby.

Odwiedziłem region przygraniczny, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji jaka zapanowała w regionie od czasu waszego przybycia. Nie ukrywam, iż mój lud chciał osiedlać się aż do samego morza zakładając przy okazji wielki port w ujściu rzeki. Choć nie rwiemy się tak do wielkiej wody, jak Wy w swoich wielkich łodziach to Rada zdecydowała o przyłączeniu ich z czasem do Królestwa.

Zaoferowany przez Twojego przedstawiciela podział ziem jest sprawiedliwy. Twój naród bardziej kocha wodę, niż mój, lecz kwestią honoru jest, aby mieć dostęp do otwartej wielkiej wody. Moi kartografowie zauważyli również iż w samym sercu lasu, który będzie częścią przyszłej granicy nie ma żadnych innych ziem(prowincji) i zapis ten był niewiele znaczący. Docenię fakt ustąpienia nam skrawka wybrzeża m.in odpowiednimi ulgami celnymi na dostawy drewna z tamtejszych lasów do waszych portów jak i sam gest z Twojej strony.

Owocne rozwiązanie spraw dotyczących ziemi i jej przynależności otworzy drogę do dalszej dyskusji, a wręcz spotkania. Napotkaliśmy lud spod żółtych sztandarów i mimo ich powierzchownej gościnności i dobroduszności zauważyliśmy w nich skazę wyniosłości, pychy i wielkiej religijności. Jeżeli i Wy graniczycie z nimi na dalekim wschodzie, to oznaczałoby, że są oni poważnym przeciwnikiem i będę zaszczycony jeżeli przy naszym spotkaniu uzgodnimy pakt obronny.

Z poważaniem i wyrazami szacunku.

Król Sigrun I z klanu Srebrnego Topora, władca Khazad ar Tanad, pan na Karak a Thorn i Karn Thoram.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Shalvan »

Od Ahumma III Gdadona, króla Mogadoru, księcia Sabraty, Lixusu, Karkawanu, Thapsusu, Adrametum, Syrty i Motyi, Pana Gór i Mórz, do króla Sigruna I z klanu Srebrnego Topora, władcy Khazad ar Tanad, pana na Karak a Thorn i Karn Thoram.

Czcigodny Sigrunie,

cieszy mnie Twe osobiste zaangażowanie w tę sprawę. Dowodzi to Waszej dobrej woli i poważnego traktowania naszego partnerstwa. Rzeczywiście doszło do pomyłki przy kreśleniu mapy podziału terytoriów, odpowiedzialny kartograf został upomniany. Za pomyłkę przepraszam.

Nasi koloniści zostaną zatem przekierowani na inne ziemie, by udostępnić Wam północno-zachodnie wybrzeże. Zbudowanie wielkiego portu u ujścia Habim leży również w naszych planach. Port ten będzie otwarty i dla Waszych jednostek pływających. Myślę, że dobrze, by była to strefa obniżonego cła, a może nawet handlu bezcłowego.

Z najnowszych wieści napotkaliśmy również lud spod fioletowych sztandarów. Przejęliśmy kilka ich jednostek pływających podczas próby kolonizacji należącego do Mogadoru fragmentu wybrzeża - prowincji sąsiadującej z tą, której odstąpienie uzgodniliśmy. Nie nawiązaliśmy z nimi jeszcze stosunków dyplomatycznych, jednakże z relacji jeńców wynika, że zajmują wielkie ziemie na zachodzie (nie odkryliśmy dotąd tych lądów). Zwą się Królestwem Esperance i potrafią latać - oficerowie odlecieli z ich "okrętów", przed przejęciem. Czy napotkaliście również ten lud?

Jeśli chodzi o Renk Ordasi, to owszem, nasza granica leży na dalekim wschodzie. Na szczęście jest to dość wąski pas lądu między nieprzebytymi górami a wschodnim wybrzeżem kontynentu

Z radością spotkałbym się z Tobą, czcigodny Sigrunie, jednakże z racji wieku i zdrowia wolałbym nie opuszczać Sabraty. Mam nadzieję, że nie odczytasz jako afrontu, jeśli wyślę swego pierworodnego syna i następcę tronu, Attana. Najodpowiedniejszym miejscem na takie spotkanie wydaje się plac budowy przyszłego portu u ujścia, gdzie trwają już prace konstrukcyjne nad budową miasta.

Z wyrazami szacunku
Ahumm III Gdadon
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Fear »

Poselstwo przybywa na początku 15 tury

Bezpośrednio do rąk czcigodnego Ahumma III Gdadona

Jestem pod wrażeniem, Waszego taktu i dobrej woli. Nie dość, że odstąpiliście prowincję, by mój naród miał choćby częściowy dostęp do wielkiej wody i móc ją podziwiać, to jeszcze osłoniliście i mam nadzieję osłaniacie je przed zakusami ludu spod fioletowego sztandaru. Mimo, że lud duży to kolonistów w każde miejsce nie starcza, a obustronną korzyścią byłoby, gdyby lud który posiada umiejętności latania nie osiedlił się na tym półwyspie.

Napotkaliśmy już wcześniej fioletowy lud, lecz rozmowy zbytnio się nie kleiły, a ich władca Nicolas Aigle,z Królestwa Espérance rozmowy zaczął od przedstawienia propozycji podziału ziem. Swoją drogą domagali się dokładnie tak samo wyglądającej granicy na tym półwyspie jak wy. Widać, mogą być waszymi konkurentami na wielkiej wodzie. Jeżeli dodać do tego umiejętności latania, te stwory mogą przenosić się pomiędzy wielkimi łodziami, albo wykorzystywać je jako gniazda. Na pewno będę zmuszony wznowić rozmowy z tym ludem, aby ustalić dokładną granicę z tym władcą.

Dalej na zachód me państwo graniczy jeszcze z bardziej tajemniczym państwem spod czarnych flag. Graniczą oni zarówno z mym Królestwem, jak i Królestwem Espérance. Innych ludów nie napotkałem.

Na spotkanie z Twoim synem wybiorę się osobiście. Mimo, że nie tak dawno byłem w tych stronach, to jestem zdania iż nic tak bardzo nie pilnuje porządku jak czujne oko władcy, będącego na miejscu. Przybędę w połowie roku wraz ze swoją świtą i jeszcze przed spotkaniem dobrze byłoby ustalić szczegóły jego przebiegu.

Z poważaniem i wyrazami szacunku.

Król Sigrun I z klanu Srebrnego Topora, władca Khazad ar Tanad, etc.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Shalvan
Posty: 834
Rejestracja: 2013-03-03, 09:26
Been thanked: 2 times

Re: Poselstwo do Krasnoludów (niebieski)

Post autor: Shalvan »

Od Ahumma III Gdadona, króla Mogadoru, księcia Sabraty, etc., do króla Sigruna I z klanu Srebrnego Topora, władcy Khazad ar Tanad, etc.

Czcigodny Sigrunie,
połowa roku to dobry termin na takie spotkanie. Przekazałem wieści Attanowi, który wyraził radość z możliwości tego spotkania. Zleciłem sekretarzowi przygotowanie planu spotkania. Znajduje się on w załączonym dokumencie. W połowie roku Attan będzie oczekiwał Waszego przybycia.
Z wyrazami szacunku
Ahumm III Gdadon

Trzynastego dnia miesiąca Budzącego się Życia, 1242 roku
Spoiler
Pokaż
Rok trzeba by pewnie poprawić
Plan spotkania króla Sigruna I z księciem Attanem.
Spotkanie planowane jest na miesiąc Letnich Sztormów i przewidziane na 2 dni.
Dzień pierwszy: przybycie króla Sigruna, zakwaterowanie w Ratuszu lub królewskim namiocie, zależnie od preferencji. Wieczorem uczta powitalna.
Dzień drugi: Rankiem polowanie, później sześciogodzinny rejs "Elissą" po ujściu rzeki, w trakcie którego odbędą się właściwe rozmowy połączone z defiladą Eskadry Północ i jednej kompanii Sługów Wiatru. Wieczorem kolejna uczta.
Dzień trzeci: Pożegnanie króla Sigruna.

Podpisano:
Eshmoun Hummdin, nadworny sekretarz króla Ahumma III Gdadona
How can I feel abandoned even when the world surrounds me?
How can I bite the hand that feeds the strangers all around me?
How can I know so many never really knowing anyone?

If I seem superhuman I have been misunderstood.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyplomacja”