Audiencje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Audiencje

Post autor: Fear »

Do pałacu przybył posłaniec od jednego ze szlachciców mieszkających na Twojej ziemi. Jego treść wygląda następująco:

Miłościwie nam panujący Królu,
Sława! Sława Królowi i oby Bóg miał Króla zawsze w opiece!
Pragnę zwrócić się z uniżoną prośbą o audiencję. Wiem, że nie jestem godna czasu Króla, jednak mam szczerą nadzieję, że sprawa, którą pragnę przedstawić, okaże się chociaż drobną kompensatą.
Twa uniżona sługa,
Arista Darka
Chodząca za dnia.

Posłaniec, który przyniósł ten list nie odchodzi, widocznie dostał polecenie, aby przynieść odpowiedź.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Audiencje

Post autor: Mark Subintabulat »

Posłaniec otrzymał pismo następującej treści:

Szanowna Pani

w odpowiedzi na prośbę zawartą w liście, zgadzamy się na udzielenie audiencji w najbliższą środę między godziną 12 a 13.

Pozdrawiam

Król Nicolas Aigle, Władca Królestwa Espérance
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Audiencje

Post autor: Fear »

Przyszedł posłaniec, który daje znać o przyjściu zaproszonej przez Ciebie kobiety. Widziałeś ją już z okna, szczupła i wysoka, figury pozazdrościła by jej nie jedna szlachcianka. Już z tej odległości widzisz jej długie rude, wręcz płomienne włosy idealnie komponujące się z jej czarną koronkową suknią. Dodatkowo jej blada twarz wskazuje na szlacheckie pochodzenie. Tak ja napisała, nie ochrania jej od słońca żadna odzież. W tej chwili oczekuje pewnie w "poczekalni" i czeka na wpuszczenie.
Alea iacta est
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyplomacja”