Królestwo Espérance

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Czas wykonać już jakiś ruch. Zaczynasz w Królestwie Espérance i jak dobrze wiesz pochodzisz ze szlachetnego rodu. Problem w tym, że szlachetna krew zmieszała się ze zwykłą... ludzką... i z vampiryzmu nici. Pozostał tylko ślad w postaci długiego życia. Mieszkasz w jednej z mniejszych wiosek, gdzie ludność zresztą jak w całym kraju jest ponura i przygnębiona (jakby nie było wiadomo dlaczego...). Dobrze pamiętasz czasy, gdy dokuczał wam głód, a Panowie świętowali. Dochodziły nawet pogłoski, że zmieniali co po niektórych w uległych i posłusznych służących. W każdym razie nastał ten czas. Czas aby coś zamieszać i (być może) odzyskać utracone dziedzictwo (słyszałaś, że władca dość hojnie nagradza szlachtę, przypisując im ziemie). (Moim zdaniem najlepsza jest prowincja nr 7 na wschodzie i tam zaczynasz).
Aktualny wygląd kraju na turę 10
obrazek
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

Cholera. Nie mam pojęcia, co niby ma robić. Gdyby miała nekromancję w miarę, to władca mógłby się nią interesować. Ona miała być pasywna, nie aktywna - takie było jej założenie.
Na razie zbiera dookoła siebie wieśniaków, żeby jej służyli. Ona jest głową w danej okolicy i nieco ich zastrasza, że sami z siebie składają jej dary i posyłają dzieci na służbę. Ona zabiera pierworodnych synów matkom i później są oni wychowywani i szkoleni na sługusów. Takich pseudo zabójców ninja, ślepo wiernych jej. Pewnie z ich umiejętnościami walki będzie cienko jak na razie, ale przynajmniej niech potrafią się skradać. Daj mi z pięciu takich, co? Ne, ne? Mogę, mogę, mogę? Ona się sama nie obroni. Musi mieć coś do obrony.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

"Coś do obrony?" już traktujesz ich jak rzeczy? ;p Paru wyrostków się znajdzie, a władca nie bój nic, na pewno się zainteresuje ^^.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

No ale w sumie czym ma się interesować. Bo ona nic praktycznie nie umie. Jeśli nie jest nekrosią, to co ma do roboty? :(
I nie paru wyrostków, tylko wyszkoleni chłopcy, których praktycznie tresowała i są jej ślepo wierni.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Czyli ślepo wierni fanatycy... coś się wymyśli.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

A i jeszcze. Co do szkolenia tych dzieciaków. Co starszy szkoli młodszego już praktycznie od początku. Ciche poruszanie się, stapianie z cieniami. To mają być bezszelestni zwiadowcy. Takie cienie. Nie wiadomo, kiedy i skąd. Każdy z nich musi mieć jak najbardziej rozbudowaną zręczność i siłę, żeby się wspinać szybko i cicho. Dzień w dzień mają się rozciągać, biegać po lesie, wspinać na skalne ściany. Takie niemal wiedźmińskie szkolenie. Dopiero kiedy osiągną obiecujące wyniki, zaczynają być szkoleni w walce wręcz (nie przerywając poprzedniego szkolenia) i sztyletami, tudzież bronią miotaną.
Chcę mieć kilku takich do obrony. I tak! Traktuję ich przedmiotowo, bo mają być to ślepo wierne marionetki. Z uciętymi językami. Mają się komunikować językiem migowym z nekrosią i z sobą nawzajem. Zapobiegnie to rozmowom z innymi. Oni nie mają zadawać pytań. Oni mają słuchać i przekazywać wieści. Nekrosia jest od zadawania pytań.
W te sposób nikt inny ich nie przekabaci na swoją stronę. Nie mają też pisać i czytać.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Swoim kultem zwróciłaś uwagę władcy. Postanowił rozszerzyć wpływy religii w całym kraju jak wieść niesie. Każda prowincja nadzorowana ma być pod tym względem przez jednego ze szlachciców. W twojej prowincji będzie to twój daleki kuzyn, czystej krwi. Nie jest on zbyt chętny do prowadzenia nadzoru nad religią. Właściwym podejściem może być zaoferowanie się jako "pomoc", poprowadzenie tej właściwej religii dodając własne elementy.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

A jakaż to religia? I oczywiście, że tak będzie! :D
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

Przed kuzynem staje jeden z moich tresowanych chłopców. Grzecznie się kłania jak mu przykazałam (i trenował przede mną) i wręcza list. W liście jest propozycja, że pomogę kuzynowi w trudnym zadaniu, o którym słyszałam. W sensie, że musi rozpowszechniać wiarę etc. Jeśli dogamty pozwalają, oferuję, że zostanę kapłanką.
Przykazałam też, żeby mój posłaniec zabrał list ze sobą. Nie podałam powodu. Ma go przynieść z powrotem i tyle. Tylko nie ma go wyrywać, tylko zabrać gestem, jakby to było naturalne i oczywiste. To też przećwiczyliśmy. W kilku różnych sytuacjach (jest ku temu powód, oj jest - nie zostawiamy dowodów).
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Ogólnie o wiarze:

Nazwa: Święty Kościół Veno
Święta Stolica:
Wielki Teogonista:

Relacja państwo-kościół: cezaropapizm (model frankoński)
Król niesie pomoc kościołowi od wewnątrz i od zewnątrz
Jest jego obrońcą i wiernym sługą
Monarcha chroni kościół przed atakami ze strony pogan i heretyków
Władca nadaje wyższe urzędy kościelne
Respektowana jest odrębna struktura kościelna oraz prawo kanoniczne (jako wewnętrzne prawo kościoła)
Respektowanie władzy Wielkiego Teogonisty w kwestiach wiary

Struktura kościelna
Wielki Teogonista: Głowa kościoła, przysługuje mu najwyższa władza prawodawcza w zakresie prawa kanonicznego ( m. in. tworzenie zakonów i innych instytucji kościelnych), najwyższa władza sądownicza w kwestiach wiary, wybierany podczas konklawe z grona Arcylektorów
Arcylektorzy: Powoływani przez Wielkiego Teogonistę, posiadają uprawnienia lektorów, tworzą konklawe, które wybiera nowego wielkiego teogonistę, przysługują im kompetencje prawodawcze - akty prawne niższego rzędu.
Lektorzy: Najwyżsi przedstawiciele kościoła na prowincji, wykonują prawo kanoniczne i czuwają nad lokalną społecznością wiernych, lektorzy mają swoje siedziby w stolicach prowincji, wszyscy lektorzy świata tworzą Kolegium Lektorów - najwyższy organ kościelny o charakterze doradczym z pewnymi kompetencjami prawodawczymi (mogą tworzyć projekty aktów prawnych)
Proboszczowie/Wikariusze - krzewią religię i sprawują posługę w miastach i wsiach.

Dogmaty wiary:
Jest jeden bóg, stwórca wszechrzeczy.
Dusza ludzka jest nieśmiertelna
Dobre i moralne życie zgodne z nauczaniem kościoła gwarantuje zbawienie
Wszyscy wierni zobowiązani są do krzewienia wiary
Wszyscy wierni zobowiązani są do obrony wiary
Śmierć w walce z poganami albo heretykami gwarantuje zbawienie
Ceremonia Ofiarowania oczyszcza duszę ludzką z grzechów i pozwala dostąpić zbawienia.
Poganin lub heretyk, który dostąpi Ceremonii Ofiarowania dostąpi zbawienia
Bóg przekazał zbiór praw swemu arcyprorokowi w postaci kamiennych tablic (dekalog)

Najważniejsze przepisy prawa kanonicznego
Kapłanami mogą zostać tylko mężczyźni, bez względu na rasę, oraz grupę społeczną z jakiej pochodzą
Duchowni żyją w celibacie
Duchowni wstępując do kościoła zrywają więzi prawne ze swoją rodziną i rezygnują z praw, które mogłyby z tego tytułu im przysługiwać
Lektorzy i Proboszczowie sprawują posługę każdego dnia tygodnia.
Ostatniego dnia tygodnia organizowana jest uroczystość, w której powinni uczestniczyć wszyscy wierni
Lektorzy i Proboszczowie zbierają darowizny na rzecz kościoła wśród wiernych. Jest to ich główne źródło finansowania.
Proboszczowie przekazują 10% dochodów z darowizn do właściwego miejscowo lektora
Lektorzy i proboszczowie (za pośrednictwem lektorów) przekazują 10% swoich dochodów do Świętej Stolicy
Lektorzy zapewniają bezpieczeństwo świątyni i sprawowania posługi rekrutując z wiernych świętą milicję

Działalność Świętego Kościoła Veno:
Każda świątynia zobowiązana jest do działalności charytatywnej
Kościół tworzy szkoły przy świątyniach, w których prowadzi nauczanie
Kościół wspiera kulturę i sztukę

Problemem jest to, że tylko mężczyźni mogą posługę prawować. Jakoś to musisz obejść.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

Hmm... a co byś powiedział, żeby spreparować pewne dowody przeciwko jej kuzynowi i udać się do samego króla z prośbą, żeby pozwolił jej utworzyć nowy zakon? Zakon wykrywający zdrajców i tak dalej?
(Myślę, że wtedy dokładnie ją sprawdzi i dowie się tego i owego. Dlatego te spreparowane dowody będą potrzebne, żeby wyszło, że odkryła nieuczciwość kuzyna i chce go wydać).
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

No możesz, czemu nie. Zamęt jakiś tam wprowadzisz, jeśli się zgodzi. Jeśli nie to myślę są 3 rozwiązania. Straci was oboje, tylko jego i Ciebie odeśle, nie uwierzy. Możesz mu powiedzieć, że pochodzisz z tej niższej zmieszanej szlachty, co się słońce Cię nie ima. Popatrzy z obrzydzeniem, ale może będzie potrzebować kogoś takiego.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

To nie preparuje takich dokumentów, za to zamierza się wybrać do władcy. Ot, wycieczka.
Zastanawiam się, czy jest sens mówić kuzynowi. Chyba nie...
Zostawia jednego ze swoich zaufanych z poleceniem, żeby nie wpuszczał nikogo bez jej wyraźnego nakazu do jej pokojów. Ma pilnować domu. Resztę "dzieciaczków" zabiera ze sobą w drogę. Dla ochrony i plotek.
Oczywiście ubiera suknię i ładny kapelusz, z dużym rondem i ma parasol. Chce wypaść dobrze.
Po drodze nasłuchuje ploteczek, tego co ludzie mówią. W sensie, wysyła swoich ludzi, żeby nasłuchiwali i jej donosili. Ona, jak ma okazję, też nasłuchuje. Słucha, rozmawia, odwiedza kogo się da. Zrobiła sobie wycieczkę. Od tak, bo może, bo dlaczego nie.
Zabiera jeszcze woźnicę i jednego służącego... są powozy, prawda? =.=' Bo wydaje się to logiczne, że muszą się jakoś przemieszczać, a nie ma nic lepszego, niż powóz z grubymi zasłonami.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

No spoko, to wyślę wiadomość do władcy, z prośbą o audiencję.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

Tylko przybywamy w dzień.
W sensie, jak już wyrazi zgodę (bo wyrazi, nie ma bata), to przyjeżdżamy w dzień, w sensie, wieczorem. Ale o takiej porze, że wampiry jeszcze nie wstały :P A jeśli nie sypiają, to w samo południe XD błehłehłe...

Posłańcem jest oczywiście jeden z moich, czy tam wysyłam ghula (mówiłeś, że mam, ble...). Chodzi o to, że posłaniec ma przybyć w środku nocy (jeśli sypiają za dnia, a działają w nocy) albo o jakiejś stosownej porze. I ma rozkaz zaczekać na odpowiedź. Tie, wysyłam jednego z dzieciaczków (tych bez języka) z nakazem, żeby nastawiał uszu. O! To jest myśl. Pogadać nie pogada, ale słuchać potrafi (całe jego życie polegało na nasłuchiwaniu i słuchaniu, więc pewnie wychwytywanie konkretnej rozmowy z zatłoczonej sali i podzielność uwagi ma wysoko rozwinięte. W sensie, potrafi słuchać wielu gadających głów naraz, ze zrozumieniem każdej treści).

Bleh...
R.I.P.
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Wiesz, że on nie wejdzie? Nie ma bata, myśli że go nikt nie wyczuje? a tak w ogóle to napisz mi jak starasz się o audiencję, a co. Tam nazmyślaj jaka to pina sprawa itd...
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

No więc list.
Oczywiście mój przydupas ma poleźć, ale nie włazić bez pukania etc. Ma przekazać list i poczekać na odpowiedź, nadstawiając uszu.

List:

Miłościwie nam panujący Królu,
Sława! Sława Królowi i oby Bóg/Bogowie [nie wynikało z opisu... sick] mieli Króla zawsze w opiece!
Pragnę zwrócić się z uniżoną prośbą o audiencję. Wiem, że nie jestem godna czasu Króla, jednak mam szczerą nadzieję, że sprawa, którą pragnę przedstawić, okaże się chociaż drobną kompensatą.
Twa uniżona sługa,
Arista Darka
Chodząca za dnia.


To mu wyślij XD
Mam nadzieję, że to "chodząca za dnia" wybierze odpowiedni skutek >)
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Posłaniec otrzymał pismo następującej treści:

Szanowna Pani

w odpowiedzi na prośbę zawartą w liście, zgadzamy się na udzielenie audiencji w najbliższą środę między godziną 12 a 13.

Pozdrawiam

Król Nicolas Aigle, Władca Królestwa Espérance
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

Ohoho, a więc w dzień?
Oczywiście zjawia się w najlepszej sukni, jaką może tylko mieć. Błagam, odwal ją jakoś ładnie. Walić ich niski poziom kultury etc. Ona pochodzi niejako skądinąd (na bank gdzie indziej się wychowała), więc może mieć nieco wyżej levelowe ciuchy. Nawet, jeśli musiała je sama szyć miesiącami. Ładną, czarną, długą suknię. Elegancki kapelusz z dużym rondem/parasolka przeciwsłoneczna, ale koronkowa. Koronkowe rękawiczki (wydziergane na szydełku - szydełko nie jest trudne do ogarnięcia, patyk z zadziorem).

Zjawia się na miejscu jakieś 15 min przed czasem i cierpliwie czeka. Jeśli to nie w południe, to przybywa o północy ponownie. Nie doprecyzowane... draństwo. To może być test, czy jest w stanie poruszać się w świetle słońca. Więc ostentacyjnie koronkowa parasolka i koronkowe rękawiczki.
Jej dzieciaczki też z nią są. Ubrani schludnie, bez przepychu. Ona ma być perełką. No. A propos, może jakaś biżuteria? Byle nie srebrna XD Chyba że dla przekory? Chociaż nie, wniesienie srebra nie byłoby chyba mile widziane...
A propos... Na przyszłość chcę się zaopatrzyć w posrebrzany rapier i posrebrzaną broń dla dzieciaczków.

O! I w tym momencie wpadłam na pomysł... może zniewalać pocałunkiem? Jakiś drobny, krótkotrwały wampiryczny wpływ na pocałowaną osobę? To by było ciekawe~~ (i nie tak creepy jak ghule).
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Tak nawiasem mówiąc to jesteś już dzień spóźniona, bo środa była wczoraj ;p. Z ciuchów coś się wymyśli.Ta nacja nie ma dostępu do srebra. A i z tym pocałunkiem to tak średnio, bo nie ma w atucie gościu umiejętności "psychicznych" więc co najwyżej ghul... Ale sama nie wiesz, czy potrafisz robić ghule, bo wiesz jak to jest z mocą... Jesteś bardzo nisko urodzoną szlachcianką, a dokładniej chodzi tu o to, że 8 pokoleń temu wampir związał się z człowiekiem, później już tylko człowiek z człowiekiem. Pierwsze pokolenie to już 1/2 mocy, drugie 1/4... policz sobie tak do ósmego.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

Czekaj. Król napisał, że w najbliższą środę. Więc przychodzi w środę, bo najbliższa to w domyśle ta, która teraz nastąpi. Jeśli dostała list w czwartek, zjawia się w środę 6 dni później. Proste =.=

Oczywiście chodzi mi o to, żeby wykonywać polecenia. W ogóle jej do głowy nie przyszło, że to ta środa, która już była, bo jak?
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Winszuje, tak też się stanie.
Alea iacta est
Awatar użytkownika
Apokalipsa
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-09, 10:05

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Apokalipsa »

A co? Co? Coś nie tak?
Bo jej to do głowy nie przyszło, ale jak napisałeś, to ewidentnie dałeś do zrozumienia, że spóźniona. Więc o co kaman?

A tak, to ona się rozgląda po okolicy. Każe też swoim dzieciaczkom nadstawiać uszu na ulicy i w karczmach. Sama woli pozostać w cieniu. Ale zwiedza. Za dnia. I słucha, co mówią ludzie ;)
Awatar użytkownika
Fear
Posty: 369
Rejestracja: 2015-08-05, 19:02

Re: Królestwo Espérance

Post autor: Fear »

Najlepiej jak do Marka na fb napiszesz, lub na grupie, że chcesz kontynuować spotkanie lub coś...
Alea iacta est
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arista Darka”