Wielki Pałac i Dom Obcych Krain

Władca: Muirin I [Liadan]
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wielki Pałac i Dom Obcych Krain

Post autor: Nevrast »

Tłum zaczął się uspokajać, gdy w rękach żołnierzy pojawiły się kusze, a wokół posłów ustawiono żołnierzy z pawężami.
Dowódca straży nawoływał kilkakrotnie do spokoju i rozejścia się. W końcu tłum ustąpił i ludzie rozeszli się do swoich obowiązków. "Posłowie" wrócili pod strażą do zamku.
Spoiler
Pokaż
1. Wyślij list do Povyss, w których przedstawisz całą sytuację i zapytasz się co możesz zrobić z tymi ludźmi. Jeśli Artur II wyznaczy najwyższy wymiar kary, to będą musieli zostać publicznie powieszeni w Meriel, ku uciesze tłumu.
2. Możesz zrobić też inaczej, czyli wysłać ich wozem więziennym do Povyss. Nocą. Przy tym również trzeba będzie wysłać list do Tuathrów z żądaniem ukarania posłów
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
Awatar użytkownika
Liadan
Posty: 1018
Rejestracja: 2013-03-01, 18:06
Tytuł: Matka Gąska

Re: Wielki Pałac i Dom Obcych Krain

Post autor: Liadan »

Królowa nigdy nie łamie danego słowa, więc posłowie muszą bezpiecznie wrócić do Powyssu. W związku z tym, dla uspokojenia nastrojów Muirin rozkazała rozdać ludowi dziesięć irydów żywności (w końcu lud został pozbawiony jakże oczekiwanej rozrywki). Posłowie zostali umieszczeni pod strażą w jednym z Czystych Pomieszczeń i tam oczekiwali na rozwój wypadków.

Po trzech dniach od tamtych wydarzeń stolicę opuścił bogaty orszak. Na jego czele jechał Wielki Kapłan Banen Murchach. Co było dość niezwykłe, towarzyszyło mu kilka wozów, pilnie strzeżonych przez oddział Straży Świątynnej (jeden z tych wozów był wozem więziennym i to właśnie nim podróżowali posłowie).

Do Mistrza Gry
Spoiler
Pokaż
Proszę Mistrza Gry o informację, jak przebiegła podróż. Jeśli po drodze nic się nie wydarzyło, to:
Po dwóch tygodniach podróży orszak dotarł do granicy Koviru. Zatrzymał się przy pierwszym napotkanym posterunku granicznym:
- Poselstwo Jej Wysokości Królowej Muirin I, Ukochanej Córki Ziemi, Słońca i Księżyca, Ziemskiego wcielenia Diuny, Tej, która potrafi połączyć Troje, Matki Ludu, Serca Merielu, Pani Dwóch Prowincji do Kovira Artura – zaanonsował przybyłych dowódca Straży.-Mamy też więźniów, których królowa rozkazała przekazać Kovirowi. A teraz przydzielcie nam eskortę odpowiednią naszej randze i prowadźcie do stolicy.
Spoiler
Pokaż
Teraz chyba przeniesiemy się do pałacu w Povisie
Zeedytowałem. Tylko mistrzowie gry mogą używać pokolorowanych tekstów. A ja wybrałem ten. - Nevrast
Spoiler
Pokaż
Nevrast, przepraszam. To mój pierwszy PBF, więc nie wiedziałam.
Awatar użytkownika
Nevrast
Posty: 809
Rejestracja: 2013-02-16, 17:42
Tytuł: Kuchcik borysadowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wielki Pałac i Dom Obcych Krain

Post autor: Nevrast »

Udobruchany lud, widząc, że królowa sama zadbała o swoją sprawę nie sprawiał żadnych problemów.
Orszak oczekuje przy posterunku granicznym.
Spoiler
Pokaż
Dalsza część akcji przenosi się do tematu w dziale Powyss
Najpierw uśmiechy, potem kłamstwa. Dopiero potem kule.

Me ollaan samaa tuhkaa,
samaa kevyttä ilmaa,
Joten rauha nyt,
tää maailma on vihaan kyllästynyt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Meriel”