Polowanie

Zablokowany
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Polowanie

Post autor: Glau »

Bit wraz z towarzyszącym mu oddziałem szybko przemieszczał się przez gęstą roślinność otaczającą ten teren zachodniej puszczy. Było zadziwiająco cicho, żadne zwierze nie przesuwało się w zasięgu wzroku. Tylko pojawiające się od czasu do czasu klekotanie powodowało nerwowe odruchy żołnierzy. Prawdopodobnie byli obserwowani. Mimo że ścieżka którą się poruszali zarosła, biomaszyny mogły dostrzec wyraźne przerzedzenie roślin w dwóch kierunkach. Z jednego wiatr niósł zapach świeżej krwi. W drugim na powrót roślinność zagęszczała się, czyniąc trudną zarówno nawigację, jak i przewidzenie dalszych wypadków.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

Magia to dziwna rzecz. Jest dzika i nieprzewidywalna... Odmieniła wszystkie modele, a RK-01 jak do tej pory najbardziej. Zyskały najwięcej... osobowości. Jak wszystkie inne, Bit także był odbudowany od zera poprzez magię krążącą w ruinach statku... Jako najmłodszy z serii, wykształcił dość ostrożne zachowania.

%Widzisz coś?%
%Niestety nie. Choć... ścieżka się rozdwaja%
%Te dziwne uczucie... to zapach, tak?%
%Tak... po odbudowaniu możemy go wyczuwać. A to jest zapach płynu napędowego organicznych...%
%Znaczy się krew. Powinniśmy tam nie iść...%
%Nie zgadzam się, Bit. Powinniśmy tam iść, bo drugi trop pokazuje, skąd przyszli.%

Skoro była świeża krew, to pościg też pewnie tam był. A więc cywilizacja... tego lub innego rodzaju. Dlatego obie maszyny poszły tam, skąd dobiegał ten zapach.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

W końcu źródło zapach zostało odnalezione. Leżący na ścieżce niedźwiedź stanowczo nie żył. Widok głowy oddzielonej od reszty zwłok o co najmniej metr pomagał w postawieniu tej profesjonalnej diagnozy.
Momentalnie klekotanie zamilkło. Reths mogli natomiast usłyszeć... warkot? Dobiegał ich z kierunku, z którego właśnie przyszli. Prawdopodobnie mogli się spodziewać towarzystwa. Mogli też próbować zagłębiać się dalej w las i być może uniknąć spotkania.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

%Lepiej się schowajmy. Nie wiemy kto to jest.%
%Zgadzam się... wyjątkowo.%

Bit skrzywił się. Ten PR-13 był nieco zbyt samodzielny. Kiedyś po prostu posłuchałby się jednostki dowodzącej...

Oba roboty poszukały jakiś gęstszych zarośli, by tam się ukryć. Detektor metalu by je znalazł, tak samo wykrywacz pól magicznych... ale węch raczej nikomu nie pomoże ich znaleźć. Nie miały żadnych gruczołów, a magia umożliwiła zaprzestanie używania różnych smarów i innych olejów...

%Jak myślisz, co to może być?%
%Nie wiem, Bit, ty masz większy dostęp do bazy danych ode mnie. I większą moc obliczeniową. Ale myślę że to rasa, którą zwą Nwalme.%
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

Ach, jakże się mylił. Z pomiędzy drzew, z lekka trzaskając zaroślami wynurzył się drapieżnik. Poruszał się na czterech mocarnych łapach, był czarny i nieowłosiony. Trochę przypominał ogromną panterę, tylko jego głowa z kształtu była bardziej szczurowata niż kocia, zaś ogon był wyraźnie zakończony kolcem jadowym. Dodatkowo z głowy sterczało mu kilka pasiastych "włosów", z których każdy był postawiony na sztorc i posiadał grubość ludzkiej ręki.

Bestia ostrożnie przybliżała się do zwłok niedźwiedzia, węsząc przy tym na około.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

%To nie Nwalme. Możemy uciekać...%
%Nie sądzę.%
%Dlaczego? To ja tu dowodzę!%
%Ten stwór zaatakuje na widok ruchu. Może i nie zaszkodzi nam trucizna, Bit, ale nadal jest niebezpieczny.%
%Wiem! Zrób coś!%
%Dobrze...%

PR-13 przygotował swoje działa, po czym wystrzelił, celując w łeb drapieżnika. To zawsze był wrażliwy punkt... no, prawie. W wypadku istot inteligentnych zazwyczaj był też najbardziej chroniony - ale tu pancerza nie było...
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

Strzał sięgnął drapieżnika, właściwie usuwając mu oczy. Zwierzę zawyło, z wściekłości i bólu. Była to jednakże dlań wystarczająco stresująca sytuacja, by nie było w stanie odpowiedzieć atakiem przed drugim strzałem, który skutecznie pozbawił bestię i głowy i życia.

Nim echo wystrzału przebrzmiało, klekotanie wróciło ze zdwojoną siłą. Brzmiała w nim jakaś świeża nuta. Ekscytacja?
- Vasanga! - usłyszeli gdzieś z pomiędzy liści i zaraz później opadł przed nimi dość duży kształt. Tym razem bez wątpienia był to Nwalme. Był opancerzony czymś przypominającym chitynę od stóp do głów. Jego tylne odnóża mówiły o kimś kto mógł skakać na wiele metrów, zaś przednie mogłyby posłużyć litościwemu egzekutorowi zamiast gilotyny. Jeśli chciało się pozostać przy kategoriach zwierzęcych, PR-13 musiał mieć do czynienia z jakiegoś rodzaju alfą.
- Kim twojje plemmię? - zasyczał stwór
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

Udało się.
%PR-13, udało się!% - ekscytacja była dość wyraźna w przekazie.
%Tak, to prawda, Bit...%

Prime, jak rozwijało się PR w jego nazwie, był zirytowany. Bit... co to za imię? Rozwinął najgorszą możliwą osobowość, po czym wybrał takie miano...

%Hmm... To chyba są Nwalme.%
%Tak, Bit, też tak sądzę. Jedna sprawa...%
%Tak?%
%Tego typu kultury preferują prawo pięści. A więc daj mi z nimi rozmawiać.%
%Masz rację... ale pamiętaj o swojej pozycji!%

Ten Prime... Bit naprawdę miał go dość. Ale dał mu mówić...

- Jesteśmy Reths. - powiedziała większa z maszyn - Jestem Prime, to - pokazał na "dowódcę" - Bit.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

- Zwiesz się pierwwwszym - powiedział alfa - Ja też jestem pierwwwszym pośród łowwców. Żelazna paszcza: Vasanga
- Pokonałeś Gahurę. Jesteś ssilny. - kontynuwał Nwalme - Czy zznasz jednak prrawo?

Stwór zakołysał się na tylnych łapach, jakby w każdej chwili mógł skoczyć. Wyglądało na to jednak, że nie zamierzał w tym momencie wykonywać agresywnego ruchu. Balans i praca mięśni jaką pokazywał, były natomiast imponujące.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

%Prawo! Zawsze jest jakieś prawo!%
%Proszę, Bit, milcz...%
%CO?%
%Proszę. Równie dobrze RK-40 mógł wysłać mnie samego...%

- Niestety, nie znam waszych praw... Vasango. - powiedział Prime - Jesteśmy tu nowi... i zarazem starzy. Przybyliśmy na ten ląd wieki temu, lecz obudziliśmy się teraz, a nasza pamięć jest dziurawa.

%Dobrze powiedziane...%
%Wiem, Bit. Seria Prime była przemyślana jako dowódcy polowi...%
%Czy to znaczy...%
%Tak, miałem mieć uprawnienia porównywalne z twoimi. Możemy skupić się na Nwalme?%
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

- Nie macie Garist. Nie macie pamięci - Vasanga cofnął się o dwa kroki, jakby chcąc przetrawić słowa przybysza
- Prrawo mówi, że ten kto wkracza między łowwcę, a jego zwierzynę sam staje się łowwwnym - wysyczał Alfa - To była moja pułapka na Gahurę i mam prawo satysffakcji.
- To jednak nie jest zzwykła zwierzyna, a ty... nie jessteś zwwykłym łowwcą. Jessteś Vasanga, choć nie wwiesz, co to zznaczy - kontynuował - Iddziesz jako pierrwszy spośród łowwców swego plemienia. Jesssteś rojem.
- Gdy Vasanga rzuca wyzwwanie Vasanga, Vasanga może odpowiedzieć. Ale może odpowwiedzieć też rój. Odejdź stąd i wwróć ze swwym rojem, albo zzostań i pokaż jak sszybkim jessteś Vassanga. - Alfa wpatrywał się w PR-13 z wyraźnym oczekiwaniem.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

%Prymitywne!%
%Nie. Typowe.%
%Jak to?%
%Kultury pierwotne są stworzone w oparciu o rytuały. Pierwszy łowca ma swoje prawa...%
%I co niby mamy z tym zrobić?%
%Nie my, Bit. Ja.%

- Nie jestem najszybszym spośród łowców. - stwierdził PR-13.

%Co ty robisz? Przyznajesz sie do słabości?%
%Szczerość też jest ceniona w takich kulturach. Do kłamstwa trzeba wyższego poziomu... albo niższego.%

- Ale zostanę tu. Ja to uczyniłem, więc ja podejmę wyzwanie. Uszanuję wasze prawa.

%Liczby ich rasy szacuje się w setkach. Nie jesteśmy gotowi na spotkanie. Muszę to załatwić sam, Bit...%
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

- W tej części puszczy, kto zabija Gahurę jest Vasangą. - powiedział alfa - Jeśli wrócisz między swoje plemię, możesz zechcieć wyzwać waszego pierwwszego
- Jeżeli uda ci się wydosstać z puszczy, Gahura zosstanie twój. Ponadto podtrzymasz prawwa swojego plemienia. - Alfa wyskoczył w górę niknąc pośród koron drzew.

--- Run for your life!
Znajdujesz się o pewną liczbę jednostek od skraju puszczy. Vasanga oddali się trochę, by dać ci czas przed rozpoczęciem pogoni.
Możesz udać się na wprost do granicy, jednakże będziesz wtedy łatwiejszy do wytropienia.
W każdej turze możesz wykonać jedną akcję z następującej listy:
Bieg - Zwiększy zainteresowanie dzikich bestii i ułatwi wytropienie przez Vasangę, pozwoli jednak na przemieszczenie się o podwójną ilość pól.
Ruch - Szybkość ruchu jest zależna od największego zmęczenia w drużynie.
Skradanie - przesunięcie o jedną jednostkę, nie zwiększa poziomu tropienia, daje informację, czy na pobliskich terenach nie znajdują się dodatkowe problemy
Zacieranie śladów - zmniejsza poziom tropienia Vasangi, wzmaga jednak zainteresowanie bestii
Odpoczynek - zmniejsza poziom zmęczenia, ułatwia jednak wytropienie przez Vasangę i bestie
Zabicie Bita - zeruje zainteresowanie bestii
Strzał - odstrasza bestie, zwiększa poziom tropienia Vasangi
Opatrywanie ran - leczy jeden punkt wytrzymałości. Zwiększa poziom tropienia i zainteresowanie bestii.

Dodatkowo każda akcja poruszania się, może być wykonana wprost ku granicy lasu, lub klucząc, w prawo lub lewo, co wpływa na poziom tropienia Vasangi.
Im bardziej zmęczone są twoje jednostki tym wolniej się poruszają i tym mniejsza jest szansa że odeprą atak bestii.
PR-13:
Zmęczenie: 2
Wytrzymałość:: 2

Bit:
Zmęczenie: 0
Wytrzymałość:: 4

Tropienie: Daleko
Zainteresowanie bestii: Zero
Odległość do granicy: Pełna
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

%Dlaczego ja?%
%Nie walczyłeś.%
%Nie mam uzbrojenia!%
%I tak byś nie walczył...%
%Fakt...%

Bit niesie zwierzynę przez las, i bynajmniej mu się to nie podoba.

Udają się po skosie na prawo, skradając się.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

PR-13:
Zmęczenie: 3
Wytrzymałość:: 2

Bit:
Zmęczenie: 3
Wytrzymałość:: 4

Tropienie: Daleko
Zainteresowanie bestii: Małe
Odległość do granicy: Bliska pełnej
Gahura: 5 [Niesiona przez Bita]

Nie napotkano dodatkowych trudności. Przed parą na prawo teren jest bardziej gęsty, zaś na lewo się przerzedza. Z przodu pozostaje taki sam.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

%Mam dość! Pomóż mi!%
%No dobra...%

Oboje wykonali normalny ruch na wprost, razem niosąc Gahurę.

Bit - 2 części Gahury
Prime - 3 części Gahury
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

PR-13:
Zmęczenie: 6
Wytrzymałość:: 2
Gahura: 3

Bit:
Zmęczenie: 5
Wytrzymałość:: 4
Gahura: 2

Tropienie: W znacznej odległości
Zainteresowanie bestii: Przeciętne
Odległość do granicy: Bliska pełnej


Nie napotkano dodatkowych trudności.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

Odpoczynek.

Jeśli mogę od razu drugą akcję (teren sie nie zmieni, więc po prostu zakładając że nikt nie zaatakował):

Skradanie w kierunku prawym (jeśli las się już nie zagęszcza tam)/prosto (jeśli na prawo las się zagęszcza), niosąc równomiernie (każdy 2.5) lub tak jak ostatnio (jak nie da się połówek)
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

Po odpoczynku:
PR-13:
Zmęczenie: 4
Wytrzymałość:: 2
Gahura: 3

Bit:
Zmęczenie: 3
Wytrzymałość:: 4
Gahura: 2

Tropienie: W ponadprzeciętnej odległości
Zainteresowanie bestii: Ponadprzeciętne
Odległość do granicy: Bliska pełnej

Skradanie się (nie znasz terenu więc powiedzmy prosto).

PR-13:
Zmęczenie: 7
Wytrzymałość:: 2
Gahura: 3

Bit:
Zmęczenie: 5
Wytrzymałość:: 4
Gahura: 2

Tropienie: W ponadprzeciętnej odległości
Zainteresowanie bestii: Duże
Odległość do granicy: Bliska pełnej
Informacje o terenie:
Na wprost las jest rzadszy, umożliwiając szybsze poruszanie. Będziesz w nim bardziej wystawiony na atak. Po bokach las przeciętnie gęsty.
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

Bieg naprzód. Bit niesie 3, Prime 2.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

Bestie zaatakowały. Bit otrzymuje 2 punkty obrażeń. Teraz będzie poruszał się wolniej.

PR-13:
Zmęczenie: 10
Wytrzymałość:: 2
Gahura: 3

Bit:
Zmęczenie: 9
Wytrzymałość:: 2 [spowolnony]
Gahura: 2

Tropienie: Poniżej średniej
Zainteresowanie bestii: Bardzo duże
Odległość do granicy: Istotna
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Vyctor
Posty: 228
Rejestracja: 2013-09-22, 21:37

Re: Polowanie

Post autor: Vyctor »

Zacieranie śladów. Jeśli bestie spróbują atakować, dostają jedną porcję Gahury by się odczepiły.

Następnie normalne przemieszczenie się. Jeśli nie chciały atakować turę wcześniej, teraz porzucam 1 porcję Gahury.

Bit i Prime niosą po 2 kawałki.
"Snajperzy po raz kolejny wytłumaczyli rodzicom, że nie są wariatami z bronią i mogli strzelać w każdej chwili. Puszka też była zwarta i gotowa. Gratulacje!"
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

-- Zacieranie śladów
[Odrzucono fragment Gahury]
R-13:
Zmęczenie: 12
Wytrzymałość:: 2
Gahura: 2

Bit:
Zmęczenie: 11
Wytrzymałość:: 2 [spowolniony]
Gahura: 2

Tropienie: W ponadprzeciętnej odległości
Zainteresowanie bestii: duże
Odległość do granicy: Istotna
--- Przemieszczenie
[Odrzucono fragment Gahury]
R-13:
Zmęczenie: 14
Wytrzymałość:: 2
Gahura: 2

Bit:
Zmęczenie: 13
Wytrzymałość:: 2 [spowolniony]
Gahura: 2

Tropienie: W przeciętnej odległości
Zainteresowanie bestii: bardzo duże
Odległość do granicy: Nadal duża
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Awatar użytkownika
Glau
Posty: 763
Rejestracja: 2013-05-10, 18:38

Re: Polowanie

Post autor: Glau »

Zwłok bita i R-13 nigdy nie znaleziono. Żywych spotkać też nie spotkano.

[Wątek zakończony]
Bo ryba, to brzmi dumnie
Bo rybą, cuchnie los
Wrócimy tu podwójnie
Na obiad i na stos
Zablokowany

Wróć do „Wschód”