Działania

Rewolucyjne państwo Chromego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chromy
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-05-09, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times

Działania

Post autor: Chromy »

Obrazek

1.
Maxim: Obywatele... Dawno obywatele nie zaczęliśmy posiedzenia konwencji, od takich wybuchów temperamentu. Niezwykłe, niezwykłe nawet tutaj. Wzburzenie zebranych, dowodzi, że ma się rozstrzygnąć rzecz ważna. Dzisiaj dowiemy co cenimy bardziej, republikę czy kilka jednostek. Ja słyszałem tutaj żądania aby konwencja wysłuchała podejrzanych, ale gdy aresztowano Andreasa, Sheboux, Villieuse'a, i wielu, wielu innych nikomu na myśl nie przyszło żądać podobnych względów. Więc co? Chcielibyście tym pięciu przyznać to co odmówiono tylu innym? Na jakiej podstawie? Ja słyszałem tutaj tylko imię Roheria, przecież cała konwencja zna pozostałych czterech. Czemu się tej wiedzy wypierać? Przecież wiadomo, ze pośród tych czterech jest taki Kriese. A żeby bronić takiego Kriese'a, trzeba być bezwstydnym. Za to ktoś wymienił Roheria, bo ktoś sądzi, że to nazwisko uprzywilejowanej osobistości. Tak sądzi wielu. Wyprowadźmy ich z omyłki obywatele. Przywilejów nie przyznajemy nikomu. Wiem, wiem ktoś mógłby krzyknąć człowiek 10 sierpnia zasłużył na jakieś względy. Otóż to obywatele przede wszystkim 10 sierpnia wielki przewrót z jednego ustroju w przeciwny to dzieło zjednoczonej siły całego narodu, wyprodukowanej nakładem, geniuszu, wysiłku. Któż by śmiał, sam, jeden, przyjąć imię człowieka 10 sierpnia. Któż by się odważył, sam na swoją jedną lichą osobę, chwałę za milion ofiar, milion czynów, milion twórczych myśli. Po za tym udział w przewrocie Roheria nie był za bardzo wybitny, za to po przewrocie, to on jeden zbierał laury za wszystkich. Tak rodzi się legenda dookoła niego. To znaczy ja przyznaje chętnie Roherio nie jest bez zasług, ale cóż stąd koledzy, każdy z was dokonał rzeczy wybitnych. Ale każdy z was wie, że każda zasługa jest tylko punktem zadania dla którego żyjemy i giniemy, a więc prostym obowiązkiem. Spełnienie obowiązku rozumie się samo przez się. Stanowi podstawę ani do wdzięczności ani do wyróżnienia. Cóż dopiero do jakiejś nagrody. Koledzy. Przecież wszyscy wiemy, że nikt z nas, za nic, przywileju pozyskać nie może. Żądanie przywileju dla Roheria było by naiwnością, nawet jeśli ten człowiek byłby bohaterem bez skazy, ale wszyscy wiemy, że kariera Roheria jest ŁAŃCUCHEM PRZESTĘPSTW społecznych. Więc żądanie to jest także dowodem bez wstydu. To wylakierowane bożyszcze, świecące z zewnątrz a zgniłe od dawna, szerzy moralną zarazę. Zobaczymy czy konwencji starczy sił by je strącić, a bałwochwalców ocucić z transu adoracji czy też pozwoli aby ten kolos z gliny, pociągnął za sobą i padając pozbawił Libertie rządu. Ja wiem, wiem ktoś mógłby powiedzieć, ale wysłuchać oskarżonego to nie jest żaden przywilej. To prosta Spra... sprawiedliwość? Więc odmówili byście zaufania Trybunałowi Rewolucyjnyjnemu? No właśnie. Ale to nie wszystko, ktoś mógłby podważyć samo rozporządzenie aresztowania? Tak? Tak? Tak? No jeśli uważacie, ze Roheria powinno sądzić się według innego kodeksu, niż nieznanego obywatela to rzućcie na komitet wotum nieufności, rozwiążcie a nas postawcie przed sądem. Inna rzecz jak to potem uzasadnicie wobec opinii narodu, którego wola jest wam prawem. Koledzy jest pośród was wiele osób o wysokim poziomie moralnym, świadczą o tym dzieła i czyny konwencji, jestem pewny, że Ci ludzie przyznają mi słuszność. Dziękuje.
-1 akcji

Roherio* - Przywódca Royalistów, zwolenników monarchii konstytucyjnej.

Streszczenie:
- Nakurwiam royalistów

2.
Saint-Just: Myślę, że w taki sposób rozpisany dekret zostanie zaakceptowany przez Ministerstwo.
Fouche: Generał może mieć pewne obiekcje, chociaż po ostatnim wystąpieniu Maxima, wszyscy zwolennicy Roheria nieco przycichli.
Saint- Just: Nie mogli inaczej, anielskie piły słychać było w całym mieście. Jednak Generał wciąż może się wymawiać przepisami.
Fouche: To nie jest zadanie dla kogoś z naszych. Dechamps ma umiejętności, ale brakuje mu dobrej woli. My musimy tylko pomóc mu ją odnaleźć. Myślę, że to w jakiej sytuacji znaleźli się Royaliści z pewnością przyjmie tą deskę ratunku. Dechamps przyjmie to z przyjemnością, a jeśli nie to jest skończonym głupkiem i idiotą.
Saint-Just: A jak odmówi?
Fouche: Nie odmówi, bo przypomni się mu co robił 10 sierpnia.
Saint-Just: Fouche, chyba nie chcesz grozić generałowi?
Fouche: Zobaczymy.
-1 akcji

Streszczenie:
- Nakurwiam tajne dekrety


3.

Saint-Just: Napiszę "Nasi bracia na wschodzie potrzebują pomocy, są ciemiężeni przez samozwańczych szlachurów."
Maxim: I to ma nam wydać w gazecie Demoulins, przecież to brzmi tragicznie. Musimy podkreślić ich niedolę, a dla tych panów zachować szacunek, powinniśmy od tego zacząć cały ten tekst.
Saint-Just: Maxim ty to z nas wszystkich, rzeczywiście popełniasz najmniej błędów, a ja sam widzę, że od tego pisania paszkwili pióro mi się krzywi. To co mówisz ma sens, podkreśli się to kim byli, po to żeby przyznać ich korupcję i obłudę. Nie chcą działać z wolą narodu i to ich zgubi.
Maxim: Tak Saint-Just wyzwolimy ich, w imię rewolucji.
-1 akcji

Streszczenie:
- Nakurwiam farmy na wschodzie
Ceterum censeo Grubum delendam esse.
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Działania

Post autor: Auraxos »

W punktach poproszę podsumowanie każdej decyzji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowa Libertia”