Zasady Borysady v8

Istotne kwestie dotyczące rozwoju i bezpieczeństwa Borysady.
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Obrazek

Co powiecie na taką mapę dla Borysady?
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Borys »

De facto wystarczyłaby jedna z tych wysp na środku.
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Jedna z tych wysp na środku [ta mniejsza] ma być w zamierzeniu zajęta w całości przez postimperialnego NPCa. Poza mapą znajdzie się drugi NPC - Agonia.
Awatar użytkownika
Morok
Posty: 712
Rejestracja: 2013-03-02, 19:47

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Morok »

... to koniec końców robimy tą v8? Myślałem, że skupiamy się na miniborysadzie teraz o.0
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 473
Rejestracja: 2013-02-25, 21:53

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Agon »

Niech ludzie wypowiedzą się na temat Miniborysady. Chcecie by wszystkie rzeczy, które toczyły się do tej pory uległy wyzerowaniu? Jakiego MG proponujecie? Czy może walić to i niech gra się toczy dalej tak jak się toczy?
Awatar użytkownika
Pupu pan Panda
Posty: 821
Rejestracja: 2013-08-19, 14:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Pupu pan Panda »

Wyzerować, mg bez losowarki, tury jak na v7, howgh.
Ygrek pisze:Jeden z drugim wyciągacie ręce
A trzeci loot łapie i chwyta
Ja widzę tylko niestety
A chuj nie legendar bo kasa i strzykwa
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

A że tak się wyrażę:
Może zrobimy Borysadę v8 osadzoną w średniowiecznej Europie? Mówię tutaj o konkretnych krajach, jakie możemy objąć etc. Bez losowarki oczywiście.
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 473
Rejestracja: 2013-02-25, 21:53

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Agon »

Chciałem przejąć Miniborysadę, ale jednak zostawiam ją Auraxosowi. Za dużo rzeczy już powstało, a szkoda waszych akcji. Poza tym musiałbym to jednak poprowadzić od początku na Minnaros, żeby poszło według mojego planu.

A smoki? Serio boicie się trzech smoków? Chromy ma armię aniołów, 3 smoki nic mu nie zrobią. Ot taka rozgrzewka przed zmasakrowaniem innych graczy. Auraxos wie już czego chcecie i pewnie ograniczy niebezpiecznych NPC i losowanie.
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Mark Subintabulat »

Ale brak kontroli nad własnymi głównymi postaciami trochę irytuje. To tak jakby Dlanor zaczął mi nagle kierować generałem Powellem.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Serio? Bo w rzeczywistości ludzie nie buntowali się, krókewicz Kazimierz oczywiście nie miał romansu z Zachówną bo Łokietek miał nad nim całkowitą kontrolę.
Gdyby tak było to świat byłby znacznie prostszy.
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Borys »

Nie wiedziałem, że Kazimierz Wielki był jedną z postaci Łokietka na jakimś PBF-ie.
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Chodziło mi o realizm. Nie upilnujesz jednego człowieka w wielomilionowym państwie, to nie możliwe.

Co do Marka - Bjorn był zarządcą jednego z miast a więc miał większą "swobodę" niż gdyby był na dworze królewskim.
Awatar użytkownika
Borys
Krul
Posty: 5516
Rejestracja: 2013-02-16, 17:21
Tytuł: Wielki Chan Borysady
Has thanked: 46 times
Been thanked: 43 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Borys »

No, może NPCa się nie upilnuje, ale nie po to tworzymy NASZE postacie, żeby MG decydował za nas, co będą robić.
Jack: Wilhelm, wanna come work for me and open a vault?
Wilhelm: No.
Jack: I'll pay you a million dollars.
Wilhelm: Okay.
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Szansa na taki wybryk była naprawdę niewielka. Ale jednak wylosowało: skandal w rodzinie królewskiej, rodzeństwo i dzieci.

GM nie decyduje za gracza ale gracz nie ma pełnej kontroli nad innymi.
Powiedzmy, że w wypadku najbliższej rodziny jest to 99% kontroli.
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Zaś co do Borysady v8 - żeby zahamować takie sytuacje jak kazirodctwo u Marka proponuję wprowadzić cechy postaci [gracz wybierałby dla swojej postaci kilka cech, które determinowałyby co dana postać może a czego nie może zrobić], np.
  • Wstrzemięźliwy - nie zdradzi żony, nie ma szans na kazirodctwo
    Rozwiązły - przeciwieństwo powyższego
I jak?
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Mark Subintabulat »

Auraxos pisze:Chodziło mi o realizm. Nie upilnujesz jednego człowieka w wielomilionowym państwie, to nie możliwe.
Co do Marka - Bjorn był zarządcą jednego z miast a więc miał większą "swobodę" niż gdyby był na dworze królewskim.
Serio stawiasz na realizm na PBF - fantasy i to takim. który już samą swoją nazwą -Miniborysada - sugeruje, że ma to być coś, gdzie zasady są sprowadzane do minimum?

Ja natomiast mogę powiedzieć w ramach kontrargumentu, że Merika i Thessa były na dworze królewskim, więc miały mniejszą "swobodę".
Auraxos pisze:Szansa na taki wybryk była naprawdę niewielka. Ale jednak wylosowało: skandal w rodzinie królewskiej, rodzeństwo i dzieci.
GM nie decyduje za gracza ale gracz nie ma pełnej kontroli nad innymi.
Powiedzmy, że w wypadku najbliższej rodziny jest to 99% kontroli.
Cały czas słyszę jakie to niewielkie szanse są na te wszystkie wydarzenia i jak ta losowość jest strasznie ograniczona, ale rzeczywistość wygląda jednak inaczaczej.

Auraxos pisze:Skandal na dworze króla Noshoru! Jego dwie córki Merika i Tessa właśnie urodziły dwóch synów. Mimo że są niezamężne, mogłoby to przejść bez echa w tak wojowniczym ludzie jak Noshorojczycy, jednak jak się wkrótce okazało obydwu synów spłodził ich przyrodni brat Bjorn. Już od kilku lat po dworze krążyły plotki na temat potajemnych schadzek trojgu rodzeństwa jednak nikt nie dawał temu wiary dopóki jedna ze służek nie przyłapała Bjorna z dwiema siostrami na gorącym uczynku. Mimo, że szybko została przekupiona, teraz plotki odżywają na nowo, gdy pojawiły się nowe fakty. W dodatku Bjorn uznał obu chłopców jako swoich.

Kazirodctwo w rodzinie królewskiej. Czy bękart odziedziczy w przyszłości tron?
1. Skąd wiesz, że były niezamężne?
2. Skoro od kilku lat krążyły plotki to chyba chociaż moja główna postać powinna móc coś z tym zrobić.
3. Znowu nie dajesz mi opcji na reakcję względem nawet tej służki. Może wolałbym ją zabić, albo uciąć język i wywieźć gdzieś na jakieś zadupie.

Losujesz sobie choćby najgłupsze wydarzenie i na siłę próbujesz je jakoś wytłumaczyć.
Nie jestem przeciwny wydarzeniom jako takim, ale powinniśmy mieć na nie jakikolwiek wpływ.

I tak jednak to u Chromego poszedłeś po bandzie. Na post, w którym napisał, że otacza tę delikwentkę aniołami i wyczarowałeś obok niej (w budynku ministerstwa) 3 klatki ze smokami, a to co się wydarzyło potem aż muszę zacytować
Auraxos pisze:Smoki - pomyślał jeden z aniołów nim ogień strawił go doszczętnie. Pożar szybko objął cały budynek, gdyż trzy smoki siały śmierć i pożogę w całym ministerstwie. Naerys szybko opuściła płonący budynek i następnego dnia nie było jej już w mieście.
Pominę, że gramy w klimatach herosów a nie Gry o Tron i tu anioły są ze smokami porównywalne siłą. Głównym zarzutem jest to, że nie dałeś mu w ogóle czasu na reakcję w ciągu kilku-kilkunastu godzin gdy to wydarzenie miało miejsce, nie napisałeś co zrobiły/(co się z nimi stało) w tym czasie pozostałe anioły, które przyszły ją aresztować.
To od razu mogłeś napisać w wydarzeniach, że przyleciały smoki, kobieta coś powiedziała, smoki spaliły coś tam sobie i zniknęły. Byłoby krócej i prościej.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Skąd wiesz, że były niezamężne?
Bo nie było uwzględnionych mężów w opisie państwa? Tak samo Bjorn nie miał ani żony ani dzieci [a wystarczyłaby krótka wzmianka, że ma żonę, dzieci a Merika i Thessa mężów].
Awatar użytkownika
Mark Subintabulat
Wielki Szambelan
Posty: 1746
Rejestracja: 2013-05-10, 16:12
Tytuł: A. Duda Borysady
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Mark Subintabulat »

W tym co mówisz niema ani krzty logiki. Jeżeli przy przedstawianiu się z nowo poznanymi ludźmi ktoś ci nie powie, że jest zamężny/zamężna to z automatu uznasz, że jest wolny?

Jeżeli nie wiemy jaki jest stan cywilny danej osoby to oznacza to nie mniej nie więcej, że NIE WIEMY jaki jest ich stan, a nie że wybieramy co nam bardziej pasuje. Przecież była logika na matmie w liceogimbazie jeny.
Borys, dobry ziomek
Pedicabo ego vos et irrumabo
"Sprawiedliwą bowiem jest wojna dla tych, dla których jest konieczna, i błogosławiony jest oręż, jeśli tylko w nim cała spoczywa nadzieja."- Liwiusz


Hard Corps Theme

Obrazek
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Fakt, może za bardzo chcę przenosić niektóre zwyczaje z Dynastei - tam w podaniu rejestracyjnym należało to wszystko uwzględnić.

Dlatego was wszystkich przepraszam, nie miałem racji. [Ale to nie znaczy, że zamężna Thessa i Merika nie mogły zdradzić mężów z Bjornem :-) ]
Awatar użytkownika
Auraxos
Posty: 182
Rejestracja: 2013-03-28, 14:40
Tytuł: Car Wielkorządca
Been thanked: 1 time

Re: Zasady Borysady v8

Post autor: Auraxos »

Podział wojsk na trzy typy:
Pospolite ruszenie (mobilizacja) - koszt wyżywienia ustalamy z GMem.
Drużyna - elitarne jednostki danego władcy - koszt wyżywienia (jw.) + żołd wynoszący 2 pkt
Najemnicy - do najęcia przez danego gracza
Dowódca - losowany/wyszkolony lider danej armii wpływający w znaczny sposób na jej działanie.
Możliwość powołania floty: koszt zbudowania/koszt utrzymania
Karve - najmniejszy statek 1/0,5 pkt
Knarra - używany do wypraw kolonizacyjnych i handlowych 2/0,5 pkt
Byrding - statek handlowy 3/1 pkt
Snekkar - najmniejszy z langskipów 6/2 pkt
Nef - statek towarowy, nowinka 8/3 pkt
Drakkar - największy okręt pływający obecnie po morzach 16/4 pkt
Machiny oblężnicze - ułatwiają wzięcie szturmem obleganego miasta, balista ponadto może być wykorzystana w bitwie.
Możliwość zbudowania umocnień w celu powstrzymania wroga przed wzięciem miasta szturmem.

Kolonizacja wewnętrzna - budowanie wsi i lokowanie miast powoduje wzrost liczby ludności oraz dochodów.
Główną "sekcją" produkcji są manufaktury, których koszt i dochód są ustalane przez GMa.
Duża rola handlu - za pomocą traktatów handlowych, budowania traktów, portów i magazynów możesz zwiększyć swoją rolę w światowym handlu, wzmocnić poważnie dochody oraz za pomocą embarg wpływać na inne państwa.
Czy takie zasady wam odpowiadają?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy najwyższej wagi”